Ciekawe

Czym się zajmuje firma Schoeller Allibert?

Schoeller Allibert to firma z ponad 50 letnim doświadczeniem, która zajmuje się projektowaniem oraz produkowaniem opakowań, pojemników oraz skrzynek z tworzywa sztucznego. Jest globalnym liderem, który zapewnia logistyczne rozwiązania dla takich sektorów jak branża napojów, motoryzacja, rolnictwo, czy przetwórstwo żywności.

Jakie produkty są dostępne?

W ofercie firmy dostępne są zarówno pojemniki wielkogabarytowe jak i te małe i średnie. Schoeller Allibert to producent wiader plastikowych oraz kontenerów. W ofercie posiada również pojemniki IBC, które są dedykowane do przewozu cieczy, wózki wykorzystywane do przewozu niewielkich ilości towaru oraz szeroki wybór palet – dostępne są palety oraz skrzyniopalety w różnych wymiarach, zarówno te, które wpasowują się w ustandaryzowane wymiary stosowane w transporcie, ale również te większe i mniejsze, które dopasują się do każdej przestrzeni magazynowej. Firma proponuje również różnego rodzaju pojemniki, zarówno te z pokrywami jak i bez, podobnie jak palety dostępne w wielu rozmiarach, co pozwala na ich wykorzystywanie zarówno przez ogromnych, jak i mniejszych przedsiębiorców.

Jaka jest przewaga pojemników z tworzywa sztucznego?

Pojemniki z tworzywa sztucznego produkowane przez firmę Schoeller Allibert, coraz częściej wykorzystywane w transporcie, to rozwiązanie na miarę XXI w. Zastępują one wszelkie nośniki wykonywane z drewna, czy innych materiałów podatnych na zniszczenia. Są trwalsze, łatwiejsze do utrzymania w czystości, dostępne w wielu rozmiarach – możliwe jest zamówienie pojemników zrobionych na miarę. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko narażenia ich na szkodliwe działanie różnych czynników – są modele wodoodporne, mrozoodporne, a nawet takie, które mogą mieć kontakt z chemikaliami. Dodatkowo część z dostępnych w ofercie firmy pojemników, również tych większych, jest składana – jeśli akurat są puste zajmują mniej miejsca w przestrzeniach magazynowych, można je również łatwo transportować.

Jak utylizowane są uszkodzone szkrzyniopalety, wiadra spożywcze?

Wszystkie produkty mogą być używane wielokrotnie, przez długi czas. Jeśli jednak ulegną jakimkolwiek uszkodzeniom mechanicznym mogą zostać w 100% przetworzone. Skrzynie, czy wiadra plastikowe spożywcze po odpowiedniej obróbce przetwarzane są na następne pojemniki. Nie ma więc problemu ze składowaniem ogromnej ilości odpadów, a co za tym idzie zanieczyszczaniem środowiska.

Share: