Egzotyka w mieszkaniu

Gustów mieszkaniowych jest bardzo wiele, co możemy dostrzec nawet oglądając katalogi wnętrz. Być może rozwiązania, nad którymi zachwycają się setki ludzi nam w ogóle nie przypadną do gustu. Wiele osób lubi na przykład klasyczne, proste wnętrza. Jednak niektórym szybko się one nudzą i woleliby wprowadzić w swoje mieszkanie odrobinę egzotyki. W jaki sposób można to zrobić?

Palmy

Na pewno egzotyczny efekt można uzyskać za pomocą roślin. Palmy w pokojach są coraz częściej spotykane. Jeśli nie mamy wiele miejsca, ale liście palm nam się podobają – nic straconego. Spytajmy w kwiaciarni o pojedyncze liście – możemy je zakupić i wstawić do wazonu. Taka dekoracja palmami, a raczej ich liśćmi jest coraz modniejsza – możemy spotkać takie rozwiązania również w magazynach wnętrzarskich i katalogach. Palmy odporne na warunki atmosferyczne kupisz na stronie http://www.tropiart.pl/plants/palmy-palmy-mrozoodporne.html

Ozdoby

Być może nie chcemy wprowadzać do naszego mieszkania roślin, bo na przykład nie mamy czasu na ich pielęgnację. Może wówczas warto zainwestować w pewne egzotyczne ozdoby. Mogą być to na przykład obrazy czy grafiki z dalekich stron. Równie dobrym pomysłem jest zawieszenie na ścianie zdjęć z palmami i egzotycznymi krajobrazami.
W roli ozdób mogą również występować ciekawe figurki, na przykład przywiezione z podróży. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek w rozstawianiu kolejnych przedmiotów po mieszkaniu – nie róbmy z naszego pokoju muzeum ani galerii.

Muzyka

Egzotyczne doznania mogą działać na różne zmysły, nie tylko na wzrok. Wykorzystajmy to i wprowadźmy do naszego mieszkania egzotyczny klimat dzięki odpowiedniej muzyce. Warto zakupić płytę z utworami z dalekiego kraju i włączać ją, kiedy przebywamy w mieszkaniu. Muzyka ma ogromny wpływ na człowieka. Dzięki niej może zmieniać się nasz nastrój czy samopoczucie. Jeśli zatem na przykład granie na bębnach nas uspokaja, często sięgajmy po te dźwięki. Być może goście, którzy nas niespodziewanie odwiedzą również będą mile zaskoczeni muzyką nieco inną niż ta, której zwykle słuchamy, kiedy przychodzimy z wizytą.

Ubrania

Pamiętajmy, że to my sami jesteśmy najlepszą wizytówką i ozdobą naszego mieszkania. Warto więc, abyśmy my również wprowadzili w nasz wizerunek jakiś egzotyczny, podobający się nam element.
Oczywiście, nie zawsze będzie to możliwe i trudno jest przyjść do pracy w biurze w kolorowym kimono. Jednak we własnym domu jesteśmy praktycznie nieograniczeni – możemy ubierać się zgodnie z naszym gustem i upodobaniami.
Dobrym pomysłem na wprowadzenie odrobiny egzotyki w codzienne stylizacje jest założenie kolorowej, wyjątkowej biżuterii. Nietypowy wisiorek może skutecznie przyciągać wzrok, a dla nas mieć również wartość sentymentalną, na przykład być pamiątką z podróży. Ozdoby są zatem dobrym wstępem do odnajdowania własnego stylu, nawet tego dość odważnego. Zakładajmy różne rzeczy i sprawdzajmy, jak będziemy się w nich czuć – najpierw w domu, a następnie w różnych sytuacjach społecznych (oczywiście, na ile pozwala na to rozsądek). W ten sposób wprowadzimy nieco kolorytu w codzienne, monotonne życie i ubarwimy je.

Share: