Biznes

Ile warta jest konserwacja domu z zewnątrz

Przyczyn mycia elewacji jest bardzo dużo – coraz droższa zabudowa zarówno i budynków wielomieszkaniowych, jak i wolnostojących domów, czy willi przyczynia się do utrzymywania wyższego standardu na osiedlach albo w kompleksach mieszkalnych.

Oczyszczanie to nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim funkcjonalny.

Osobom, którym zależy na wyglądzie elewacji dachu lub okien z pewnością skorzystają z profesjonalnego mycia, którym odnawia się budynki niemal do stanu nowego. Odnowić można trudno zabrudzony dom z sadzy, wieloletniego brudu, czy narośli. Nie sposób jest uzyskać tak dobry efekt korzystając z domowego karchera, który nie jest dostosowany do wszystkich powierzchni.

Głównym zadaniem jest dostosowanie urządzeń do mytych powierzchni. Wysokie ciśnienie może uszkodzić delikatny tynk, spowodować pękanie sidingu, a nawet powyginać niektóre delikatniejsze materiały.

 

Jeśli chodzi o kwestie funkcjonalne, to należy pamiętać o tym, że czyste ściany nie przywierają brudu, a na nim z kolei mogą osadzać się glony, mchy i porosty.  Dużo wilgoci też niekorzystnie wpływa na ściany dachu. Nawet wilgoć może wchodzić w strukturę budynku. Regularne oczyszczanie całości pozwala wyprzeć zarodniki i przywrócić właściwości ochronne materiałów budowlanych na kolejne kilka lat.

 

Tego typu działania warto podejmować też przed remontem, zakładanie okien drzwi, a nawet malowaniem. Warto dodać, że cennik mycia elewacji  jest bardziej przystępny od malowania i daje lepszy efekt, o ile nie chcemy zmieniać koloru.

Niektórych uszkodzeń struktury ściany nie da się co prawda odwrócić i w takich przypadkach należy uzupełniać ubytki albo odmalować uszkodzone fragmenty

Share: