Ciekawe

Jak stworzyć dobre ogłoszenie sprzedaży domu?

Jak stworzyć dobre ogłoszenie sprzedaży domu?

Jeśli posiadamy mieszkanie lub mieszkania na sprzedaż, prawdopodobnie po jakimś czasie będziemy szukać na niego kupca. Mieszkając na przykład w Legnicy, musimy wziąć pod uwagę to, że na lokalnym rynku jest mnóstwo podobnych ogłoszeń. Jak się wyróżnić w sieci i zoptymalizować ogłoszenie pod kątem grupy docelowej?

Target i pozycja

Jeśli chcemy sprzedać mieszkania w Legnicy, musimy uwzględnić dla kogo przeznaczone będzie dane ogłoszenie. Jeśli będą to na przykład młode małżeństwa, warto poszukać dedykowanych im forów, bądź stron tematycznych, na których można umieszczać takowe ogłoszenia. Mamy wtedy większe szanse na dotarcie do określonej grupy osób.

Warto również pomyśleć o pozycji swojego ogłoszenia w sieci. Jeśli zamierzamy sprzedać mieszkanie w Legnicy, warto w ogłoszeniu umiejscowić takie słowa kluczowe, które będą odpowiadać ewentualnym frazom, wprowadzanym przez internautów do wyszukiwarki internetowej. No i oczywiście nie zapominajmy o tym, że jednym ze słów kluczowych musi być nazwa miasta.

Formatowanie treści

Zanim udostępnisz gotowe ogłoszenie w internecie, nie zapomnij o tym, aby odpowiednio go sformatować. Jak to zrobić? Oczywiście podkreślając najważniejsze informacje, jakie mogą się przydać potencjalnym Klientom. Co ważne – nie koncentrujmy się na technicznej specyfikacji naszego mieszkania.

O wiele lepszym pomysłem, będzie pogrubienie danych definiujących atuty naszego mieszkania. Jeśli więc posiada ono dostęp do sieci elektrycznej, koniecznie poinformujmy o tym potencjalnych kupców. Warto również podkreślić informacje o różnych udogodnieniach takich jak klimatyzacja, dostęp do sieci trójfazowej, czy też instalacje odzyskiwania ciepła (rekuperacyjną).

Informacje o otoczeniu i zdjęcia

Jeśli mieszkasz w Legnicy kilka lat, prawdopodobnie dobrze znasz okolicę. Wystawiając mieszkania na sprzedaż wiesz już, jakie miejsca w otoczeniu Twojego mieszkania mogą być uznane przez kupca za potencjalną zaletę. Jeśli Twoim targetem są na przykład młode małżeństwa z dziećmi, umieść w ogłoszeniu informacje na temat placów zabaw, przedszkoli itd.

Jeśli dołączasz do ogłoszenia zdjęcia, nie musisz wcale koncentrować się wyłącznie na mieszkaniu na sprzedaż. Możesz też umieścić w nim kilka zdjęć przedstawiających obszar wokół twojego mieszkania. Pamiętaj o fotografowaniu zieleni – ona zawsze dobrze się “sprzedaje”.

Artykuł powstał we współpracy ze Modernbud

Share:
Pompy zatapialne jaką szkołę wybrać NosTale ortodoncja katowice endodoncja mikroskop Kraków