Ciekawe

Jak w łatwy sposób zmienić charakter i wygląd wnętrza?

Urządzanie i projektowanie wnętrza wcale nie jest proste, ale zarówno sklep z meblami czy też blogi wnętrzarskie mogą nam dostarczyć wielu ciekawych inspiracji. Najważniejsze to wybrać odpowiednią stylistykę, w której sami będziemy się dobrze czuli, a kiedy wykończymy już wnętrze i wybierzemy meble – wówczas przyjdzie czas na dodatki. Za pewne niejeden sklep z meblami zaskoczy nas bogatą ofertą kolekcji różnych producentów, możemy wybrać mniej lub bardziej designerskie meble pamiętając jednak, że jest to zakup na lata. Natomiast być może jeszcze nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo możemy zmienić charakter wnętrza poprzez zmianę dodatków i dekoracji.

Designerskie meble w postaci kilki egzemplarzy również się sprawdzą

Jeśli zależy nam na czym naprawdę oryginalnym, co od razu będzie zwracało na siebie uwagę – jeden lub dwa designerskie meble mogą pojawić się w naszym pokoju dziennym czy w sypialni. Pamiętajmy jednak, że jest to taki element wyposażenia wnętrza, który nie lubi konkurencji – takich mebli w pomieszczeniu nie powinno być zbyt wiele, bo po prostu będzie to wyglądać dziwnie. Dobrze też, aby wybrany przez nas nowatorski mebel miał jednak swoje praktyczne zastosowanie, a więc mimo wszystko był wygodnym miejscem do siedzenia lub też stolikiem kawowym, na którym można coś postawić.

Wyposażenie wnętrza w postaci dodatków i dekoracji

Takie wyposażenie wnętrza możemy tak naprawdę zmieniać tak często, jak chcemy, gdyż zazwyczaj nie stanowi to tak dużego wydatku jak na przykład zmiana umeblowania czy zrywanie starej podłogi i układanie nowej. A w kwestii dodatków i dekoracji mamy ogromne pole do popisu! Wobec tego nie tylko w sklepach z meblami znajdziemy wiele inspiracji, ale i w sklepach z dekoracjami i bibelotami oraz domowymi tekstyliami. Ciekawą dekoracją każdej kanapy są miękkie, kolorowe poduszki w różnych kształtach i o różnych fakturach. Na każdej kanapie dobrze będzie się też prezentował koc, który jednocześnie ożywi i uatrakcyjni jej wygląd, ale też zabezpieczy ją przed zabrudzeniami. We wnętrzu doskonale sprawdzą się też kolorowe donice z kwiatami, ale i szklane dekoracje takie jak słoje, bomboniery oraz różnego rodzaju latarenki czy też porcelanowe bibeloty. Na stole zawsze możemy postawić wazon ze świeżymi kwiatami. Tak naprawdę niewiele potrzeba, aby wnętrze, które już się nam trochę znudziło mogło zyskać swoje drugie życie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://idealdesign.pl/

Share: