Ciekawe

Jak wybrać soundbar? Parametry, ranking

Soundbar to wyjątkowo przydatne, choć nie wszystkim znane urządzenie, które umożliwia odbiór wysokiej jakości dźwięku. Jak działa soundbar? Soundbar to system głośników – od 2 do 12, które podłączone do odbiornika telewizyjnego generują dźwięk przestrzenny o doskonałym brzmieniu. Wybór właściwego urządzenia nie jest prostą sprawą. W przypadku wątpliwości warto poznać preferencje innych użytkowników i przejrzeć ranking najchętniej kupowanych produktów.

 

Zakup soundbara – na jakie cechy produktu zwrócić uwagę?

Liczba głośników

W sprzedaży dostępne są urządzenia o różnych standardach. Te najprostsze oznaczone symbolem 2.1 umożliwiają podłączenie tylko dwóch głośników. Wysokiej klasy sprzęt 12.1 pozwala na podpięcie aż 12 głośników. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się listwy, do których można podpiąć 8-10 głośników.

Moc urządzenia

Moc przekłada się na głośność dźwięku. Ważne, by dostosować moc urządzenia do odbiornika telewizyjnego. W sprzedaży dostępne są soundbary o niewielkiej mocy – 76W, a także najwyższej jakości urządzenia o mocy 300W. Ranking soundbarów https://www.bomi.pl/ranking-soundbarow-top-10-najlepszych-modeli-jaki-wybrac/ pokazuje, że cieszą się one równym powodzeniem.

Jakość dźwięku

Zaawansowane urządzenia są wyposażone w dodatkowe funkcje, które dodatkowo wpływają na jakość emitowanego dźwięku. Walory dźwiękowe podnoszą Virtual Surround Sound oraz Crystal Amplifier Plus, które umożliwiają odbiór przestrzennego i czystego brzmienia. Warto nabyć urządzenie wyposażone w subwoofer (emituje basy), a także korektor dźwięku i regulator tonów.

Liczba portów

Im więcej portów, tym większa funkcjonalność soundbara. Zaawansowane urządzenia mogą być sterowane za pomocą WiFi oraz NFC.

Cena a popularność

Jak pokazuje ranking, największym popytem cieszą się, oferujące wysoką jakość, urządzenia ze średniej półki cenowej.

Share: