Ciekawe

Kalendarze dla uczniów i studentów

Osoby dorosłe, które mają wiele obowiązków w pracy, a w dodatku muszą je łączyć z osobistymi zobowiązaniami, często posługują się kalendarzem, aby po prostu nie zwariować i mieć kontrolę nad wszystkimi aktywnościami. Jednak taki zeszyt, w którym wszystko notujemy często przydaje się również osobom młodszym – uczniom i studentom. Do czego konkretnie może im służyć kalendarz i czym powinien charakteryzować się terminarz młodego człowieka?

Kalendarz szkolny

Przede wszystkim młode osoby, które jeszcze uczą się w szkole nie powinny wybierać tradycyjnego kalendarza, który rozpoczyna się w styczniu, a kończy w grudniu. Jego wadą jest rozbicie jednego roku szkolnego między dwa różne zeszyty.
Dla uczniów i studentów dużo lepiej sprawdzają się kalendarze szkolne, rozpoczynające się we wrześniu, a kończące w sierpniu. Możemy wiele tego typu kalendarzy odnaleźć w internecie, wpisując na przykład “kalendarz szkolny 2016/17”.

Plan lekcji

Planem, zgodnie z którym odbywa się duża część dnia ucznia jest plan lekcji. W kalendarzu szkolnym powinno się zatem znaleźć miejsce na jego wpisanie. Ważne, aby uwzględnić w nim również sale, w których odbywają się poszczególne zajęcia – może okazać się niezastąpioną pomocą.

Sprawdziany

Dzięki rzetelnie prowadzonemu kalendarzowi, uczeń nigdy nie zapomni o czekającym go sprawdzianie czy kartkówce. Wystarczy zrobić notatkę o klasówce, najlepiej już w momencie, kiedy nauczyciel mówi o niej klasie. Takie informacje zapisane gdzieś na marginesie w zeszycie często giną, a w kalendarzu będą raczej czytelne i widoczne.

Luźne notatki, rysunki, bazgroły

Podczas nudnych lekcji, uczniów często kusi tworzenie w swoich zeszytach rozmaitych rysunków. Te “dzieła sztuki” nie zawsze są doceniane przez nauczycieli, często wręcz przeciwnie – mają oni za złe, że uczeń nie skupia się na temacie lekcji, tylko tworzy rysunki.
Aby zatem nie podpaść nauczycielowi, warto wyżywać się twórczo w kalendarzu, a nie w zeszycie od danego przedmiotu. Do tego pierwszego mam dostęp tylko uczeń, więc to jego sprawa, co w nim rysuje. Zeszyt przedmiotowy powinien jednak pozostać schludny i czysty, ponieważ jest on swoistą wizytówką danej osoby.

Kalendarz może się zatem przydać nie tylko osobom pracującym, ale również uczniom. Rzetelne prowadzenie kalendarza sprawi, że nie zapomną o żadnym sprawdzianie i zawsze będą mieli pod ręką plan lekcji. Uczy to także pewnej systematyczności i poprawia organizację działania. Kalendarz jest więc świetnym prezentem dla ucznia na nowy rok szkolny.

Kalendarze szkolne kupisz na stronie < a href="www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html">Maximat

Share:
sitodruk ortodoncja katowice