Ciekawe

Klasyczne portfele męskie

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać osoby, które swoim style ubioru nawiązują do przeszłości. Taki powrót do klasyki niczym nie dziwi, gdyż pewne standardowe, proste i eleganckie dodatki mogą stworzyć prawdziwie unikalny wizerunek. Jednym z najważniejszych męskich dodatków jest portfel. W jaki sposób dobrać odpowiedni model do swojej stylizacji?

Moc dodatków

Wiele osób zastanawia się jak w prosty sposób można dodać czegoś niezwykłego do swojego wizerunku. Mniejszy problem mają kobiety, gdyż używają wielu akcesoriów jak torebki, apaszki, opaski, biżuteria i wiele, wiele innych. Standardowym jest, iż każda kobieta posiada co najmniej kilka różnych torebek, które starają się przypasować do obuwia, nakrycia głowy czy stroju głównego. Dużo trudniej mają mężczyźni, gdyż ich garderoba nie jest tak bogata i nie mogą pochwalić się takimi wieloma dodatkami w swojej szafie, choć obecnie to też nie jest regułą…

W czym chodzi facet?

Każdy mężczyzna, szczególnie po osiągnięciu pewnego wieku czy statusu społecznego, pragnie wyglądać dojrzale i męsko. W związku z tym, sięgają pamięcią do przeszłości, szukając inspiracji na swój wygląd. Tego typu zjawisko można zauważyć szczególnie w przypadku fryzur, o czym świadczy prężny rozwój “barberowni”, gdzie fryzjerzy często proponują fryzury modne wiele lat wstecz.

Poza fryzurą i ubraniem, bardzo istotne są dodatki. Mężczyzna nie ma tylu możliwości jak kobieta, gdyż z reguły nie chodzi w torebkach i nie nosi kolczyków czy pierścionków, choć i od tego są pewne odstępstwa. Jednym z najbardziej istotnych dodatków jest galanteria skórzana. Portfele męskie są jednym z najważniejszych dodatków do męskiej “stylówki”, gdyż pełnią funkcję reprezentatywną oraz funkcjonalną. Duży i ciężki portfel będzie bardzo nieporęczny, ale z kolei sportowy portfel materiałowy, nie będzie wyglądał dobrze kiedy mężczyzna zjawi się na bankiecie czy poważnym spotkaniu biznesowym, ubrany w marynarkę i spodnie na kant.

Jak wybrać portfel?

Wybór odpowiedniego portfela męskiego powinien być przede wszystkim oparty na swoim własnym guście, ale należy również pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim należy pamiętać, że duży portfel noszony w kieszeniach spodni może prowadzić do ich mocnego zużycia oraz będzie nieporęczny. W związku z tym, warto poszukać mniejsze portfele męskie, które będzie można ukryć dyskretnie. Ponadto, istotna jest stylizacja, gdyż nie jest dobrym pomysłem zabieranie ze sobą portfela sportowego będąc ubranym formalnie, na przykład w garnitur czy smoking.

Wybór odpowiedniego portfela męskiego powinien być dość mocno przemyślany, gdyż jest to jeden z najważniejszych męskich dodatków.

Więcej informacji znajdziesz na stronie peterson.com.pl/pl/13-portfele-meskie

Share: