Dom i Wnętrze

Lampa Miffy – doskonały sposób na oświetlenie pokoju dziecka

Lampa Miffy - doskonały sposób na oświetlenie pokoju dziecka

Zabawna, urocza a przy tym elegancka w swojej prostocie Lampa Miffy ma kształt lubianego przez wszystkie dzieci (i nie tylko) króliczka Miffy. Duzi i mali pokochają od pierwszego wejrzenia tę dużą, białą lampę, która będzie wspaniałym dodatkiem do sypialni, salonu albo każdego innego pokoju, zwłaszcza dziecięcego.

Lampa Miffy została zaprojektowana w holenderskim studiu designu Mr Maria. Wykonano ją z mlecznego polietylenu, dzięki temu daje ciepłe, bardzo przyjemne światło, które tworzy nastrój spokoju i bezpieczeństwa, idealny nie tylko do zasypiania. Lampa oprócz swoich walorów użytkowych jest też idealnym elementem wystroju wnętrza, jest kwintesencją niepowtarzalnego skandynawskiego wzornictwa i dowodzi, że powściągliwe aranżacje mogą pokazać nowe oblicze, które spotyka się z uznaniem małych i dużych amatorów skandynawskiego designu.

Oświetlenia w prostym nowoczesnym wydaniu z jednej strony i świetna dekoracja (nie tylko) dziecięcego pokoju z drugiej strony – to właśnie Lampa Miffy. Światło pochodzące z lampy jest przyjemne i ciepłe, można je regulować, tak że stworzy idealny nastrój do zasypiania albo będzie uprzyjemniać czytanie bajek na dobranoc. Dzięki funkcji ściemniania, którą posiada Lampa Miffy dzieci które boją się zasypiać w ciemności, będą mogły wreszcie spać spokojnie w łagodnym świetle, które nie razi oczu i nie przeszkadza w śnie. Natomiast mamy mogą używać lampy do nocnego karmienia albo przewijania niemowlaka.

Polietylen, z którego wyprodukowano lampę, poddaje się w pełni recyklingowi. Nadto jest materiałem, dzięki któremu lampa jest stabilna, wytrzymała i nie nagrzewa się. Żarówka ledowa sprawia, że lampa jest bardzo energooszczędna, zapala się niemal beż żadnej zwłoki czasowej i daje światło o barwie zbliżonej do naturalnego, co korzystnie wpływa na oczy. Lampa posiada również regulację natężenia światła, od mocnego do przyciemnionego, tak że nada się zarówno do czytania, jak i snucia w aurze tajemniczości wieczornych opowieści.

Dick Bruny w 1955 roku po raz pierwszy naszkicował króliczka Miffy, która (bo królik okazał się być później dziewczynką) podbiła serca wszystkich dzieci. Od tamtej pory powstało ponad trzydzieści historyjek o Miffy, wszystkie w małych kwadratowych książeczkach, które dzieci lubią oglądać i czytać przed zaśnięciem. Dziś Miffy ma własny program telewizyjny i powstały z jej udziałem trzy musicale. Jest wielką sławą, ale pozostała skromna, pozwól by w blasku jej sławy skąpany był pokój twojego dziecka – kup mu Lampę Miffy.

Share: