Dom i Wnętrze

Nowoczesne pergole ogrodowe

Czy nasz ogród może stać się idealnym miejscem wypoczynkowym w trakcie lata? Okazuje się, że tak – wystarczy kilka dopasowanych do naszych potrzeb mebli oraz parasol lub pergola ogrodowa. O czym pamiętać podczas aranżowania przestrzeni relaksu blisko domu? Oto kilka wskazówek, które z pewnością okażą się przydatne!

Piękne i trwałe meble outdoorowe

W ogrodzie czy na tarasie podstawą są meble ogrodowe – znajdziemy je u wielu producentów. Ważne jest, aby były one wysoce odporne na zmienne warunki pogodowe i zapewniały komfort. Dzisiaj wśród licznych kolekcji znajdziemy piękne meble technorattanowe, rattanowe, aluminiowe. Wśród najchętniej kupowanych elementów wymienia się sofy narożne, fotele i leżanki.

Jak uchronić się przed słońcem?

Silne promieniowanie słoneczne jest szkodliwe dla naszego zdrowia – długotrwała ekspozycja na słońce może powodować poparzenia skóry. Aby odpoczynek w ogrodzie był przyjemny i bezpieczny warto pomyśleć o nowoczesnych metodach na ochronę przed słońcem. Obecnie jednym z najczęściej wybieranych są pergole ogrodowe, które wypierają klasyczne parasole, zapewniając większa ilość cienia… i doskonałą estetykę!

Czym jest pergola?

Zadaszenie w formie pergoli ogrodowej widać coraz częściej w polskiej przestrzeni wypoczynkowej. Pergola ogrodowa to konstrukcja oparta na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach, zabezpieczonych przed wilgocią i rdzą. Kolor konstrukcji może być wybrany przez klienta z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody.

Dach pergoli tworzony jest z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem. Dzięki takiemu połączeniu tworzywo to jest całkowicie wodoodporne, zabezpieczone przed promieniowaniem UV, wnikaniem kurzu.

Share:
ortodoncja katowice producent torebek papierowych