Ciekawe

Protetyk uzupełni luki po zębach

Braki w uzębieniu to nie koniec świata. Co prawda utrudniają codzienne funkcjonowanie i nie wyglądają estetycznie, ale można temu zaradzić. Współczesna stomatologia protetyczna oferuje wiele rozwiązań problemu dotyczącego zarówno pojedynczych ubytków, jak i całkowitego bezzębia.

Zaniedbane braki mają swoje konsekwencje

Dobrej jakości proteza wykonana przez doświadczonego protetyka Chorzów ma takich w swojej ofercie, jest trudna do odróżnienia od zębów, w które człowieka wyposażyła natura. Warto o tym pamiętać i zadbać o uzupełnienie każdej luki. Zaniedbanie tego może mieć wiele przykrych konsekwencji.Zaburzenia, jakie często występują, gdy miejsce po utraconym z różnych powodów zębie pozostaje puste, to m.in. przemieszczanie się tych, które sąsiadują z luką. Nie jest to obojętne również dla zębów do niej przeciwstawnych. Te z kolei z czasem zaczynają się wysuwać.Efektem zaniedbań w uzupełnianiu ubytków mogą być przeciążenia i rozchwiania pozostałych zębów, ich uszkodzenia, a ostatecznie nawet wypadnięcie. Pacjenci z obluzowanymi zębami często borykają się też z chorobami przyzębia.Braki, którymi nie zajmie się stomatolog protetyk z czasem doprowadzą do zaburzeń zgryzu. Może dojść również do zaburzeń w zakresie funkcjonowania stawów żuchwowo-skroniowych. Do tego dochodzą problemy z układem trawiennym przez to, że pokarm nie jest odpowiednio rozdrobniony przed połknięciem.

Uzupełnienie stałe lub ruchome

W zależności od preferencji pacjenta stomatolog protetyk może zaproponować różne metody uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Tradycyjne ruchome protezy wykonane z akrylu często zastępuje się rozwiązaniami mocowanymi na stałe na implantach.Podstawową różnica w obu metodach, jakie oferuje współczesna stomatologia protetyczna, to przede wszystkim komfort użytkowania obu protez. Przy stałych pacjent nie musi obawiać się, że dojdzie do krępującej sytuacji, gdy podczas rozmowy lub śmiechu proteza wypadnie mu z ust.Rozwiązania oparte na implantach dają też większe możliwości w zakresie potraw, które mogą jeść ich użytkownicy. W akrylowych siła nacisku przenoszona jest na dziąsła, przez co trzeba zrezygnować z żucia twardych produktów. W przypadku, gdy wędruje ona na implant, nie ma potrzeby wprowadzania zmian w sposób odżywiania się prowadzony w czasie, gdy pacjent posługiwał się własnymi zębami.Protetyka Chorzów ma wiele ofert w tym zakresie, daje dzisiaj wiele możliwości i wychodzi naprzeciw każdej potrzebie pacjenta.

Share: