Dom i Wnętrze

Wykorzystaj w kuchni to, co daje przyroda

Letnia kuchnia powinna być wypełniona zapachem przetworów i dać tworzonych z sezonowych produktów. Wykorzystanie świeżych warzyw i owoców to najprostsza droga do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jak przygotowywać pokarmy, aby mieć pewność ich wysokiej jakości? O zdrowym gotowaniu mówią przede wszystkim producenci garnków i patelni!

Czy garnek ma wpływ na jakość przygotowywanych potraw?

Nowoczesne garnki kolosalnie różnią się od starych garnków. Obecnie w najlepszych sklepach z kompletami garnków i patelni jak Gerlach.pl znajdziemy trwałe i eleganckie zestawy, które pomogą nam zmienić oblicze naszej kuchni. Nowoczesne garnki tworzone są ze stali nierdzewnej lub wzmocnionego aluminium. Tworzywa te są wysoce odporne na odkształcenia, działanie wysokich temperatur. Dno takich garnków uzupełniono o dyski aluminiowe, przez co możliwe stało się ich wykorzystywanie na kuchenkach indukcyjnych. Zastosowanie dysków pozwala na szybsze przygotowywanie potraw, lepsze rozprowadzanie ciepła, jak również na oszczędności energii elektrycznej! W stalowych garnkach wewnątrz często umieszczane są również miarki, aby możliwe było dokładne odmierzenie ilości płynów.

Patelnie z powłokami ceramicznymi

Smażone potrawy smakują wybornie – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Dzięki nowoczesnym patelniom z powłoką ceramiczną możliwe jest zdrowsze smażenie, z zachowaniem wyjątkowego smaku potraw. Już niewielka ilość tłuszczu wystarczy, aby usmażyć mięso, warzywa. Dzięki powłoce ceramicznej jedzenie nie przylega do dna patelni.

Zarówno garnki, jak i patelnie uzupełnione są o wygodne uchwyty i rączki. Są one odpowiednio profilowane, aby możliwe stało się podnoszenie i przenoszenie gorących potraw. Wysokiej jakości tworzywa uchwytów są odporne na odkształcenia.

Share: