Wyposażanie łazienki pozornie może wydawać się banalnie proste. W rzeczywistości jednak podczas tego procesu stajemy przed bardzo wieloma, nie zawsze łatwymi wyborami. Jakie to decyzje i na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę podczas ich podejmowania?

Umywalka

Może się wydawać, że w przypadku wyboru umywalki nic nie może nas zaskoczyć. Tymczasem na rynku jest dostępnych bardzo wiele rodzajów umywalek. Wpuszczane, w szafce, wolnostojące. Mają również różne kształty – prostokątne, półokrągłe. Niektóre modele umywalek przypominają wręcz dzieła sztuki, na przykład ozdobną misę. Są to wówczas nie tylko ważne elementy wyposażenia łazienki, ale również oryginalne ozdoby tego pomieszczenia.

Kabiny prysznicowe

W wielu łazienkach decydujemy się na praktyczne i wygodne rozwiązanie, jakim są kabiny prysznicowe. Tutaj jednak również wybór nie jest oczywisty. Kabiny posiadają przede wszystkim różne brodziki – płaskie, wysokie, kwadratowe, zaokrąglone. Możliwości mamy zatem bardzo wiele.
Wybór pasującego nam brodzika to jednak nie wszystko. Kabiny prysznicowe mają również różne rodzaje drzwi. Niektóre otwierają się w sposób przesuwny, a inne w taki sam jak klasyczne drzwi. Te pierwsze mają pewną ważną zaletę – do ich otworzenia nie potrzeba dodatkowej przestrzeni.

Wanny

Wielbicielom długiego leżenia w ciepłej wodzie raczej nie wystarczy kabina prysznicowa. W łazience takiej osoby musi również znaleźć się wanna. Wybór modeli tego elementu armatury na rynku jest naprawdę ogromny. Wanny wolnostojące są ciekawym rozwiązaniem dla dużej łazienki czy salonu kąpielowego, w którym wanna może stać w centralnym miejscu. Natomiast zabudowane, wmurowane wanny to dobre rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń. Przed wyborem wanny warto się również zastanowić, kto będzie z niej korzystał. Jeżeli planujemy bowiem romantyczne kąpiele we dwoje, powinniśmy pomyśleć raczej o większej wannie. Wręcz odwrotnie jest, jeśli z naszej domowej wanny będą korzystać właściwie głównie dzieci, wówczas może być ona nieduża.

Pralka

Sprzętem, który bardzo często umieszczamy w łazience jest też pralka. Jeżeli jednak nasza łazienka jest bardzo niewielkich rozmiarów – przemyślmy to. Być może w domu znajdzie się dla pralki inne miejsce, a my będziemy mogli cieszyć się większą, przestronniejszą łazienką. Czasami w blokach ludzie umieszczają swoją pralkę w kuchni, być może u nas też będzie to praktyczne rozwiązanie.

Wyposażanie łazienki nie jest więc prostą sprawą i wymaga podjęcia wielu decyzji, nie zawsze łatwych.

Wszystko do łazienki znajdziesz na stronie 1lazienka.pl

Share:
http://jnbfgk.com/zadbaj-o-wyglad-lasery-kosmetyczne-i-medyczne/ https://rochesterbeergals.com/okna-energooszczedne-inwestycja-w-komfort/ http://northtexaswish.org/szafy-na-wymiar-czy-znasz-ich-zalety/