Ciekawe

Żelbet – materiał przyszłości

Konstrukcje żelbetowe mają szerokie spectrum zastosowania. Wykorzystuje się je do budowy domów, restauracji, a nawet supermarketów, czy też innych obiektów użytku publicznego. Takie konstrukcje mają też zastosowanie w budowie dróg i mostów, gdyż są materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a także ognioodpornym.

Konstrukcje żelbetowe – kilka informacji

Konstrukcja żelbetowa to połączenie betonu z elementami stalowymi. Historia tego materiału rozpoczyna się już w XIX wieku, gdzie wynalazca Lambot wykorzystał go do budowy łodzi. Wtedy też dostrzeżono zalety takich konstrukcji i ich dużą odporność. Od tego czasu żelbet jest wykorzystywany w całej branży budowlanej, gdyż znacząco przyspiesza czas budowy, oczywiście to także wpływa na zmniejszenie jej kosztów. Żelbet jest także materiałem, którego elementy można kształtować.

Prefabrykaty żelbetowe- jak przyspieszyć realizację projektu?

Na rynku jest duża konkurencja, również w branży budowlanej. Zatem, aby dotrzeć do klienta, należy zaproponować mu szybką realizację projektu oraz doskonałą jakość usług. Zatem coraz częściej stosuje się prefabrykaty betonowe, gdyż obecnie prefabrykacja umożliwia niezwykle szybkie wykonanie prac i ma szerokie zastosowanie w budowie domów, jak i budynków użytku publicznego. Wszystkie prefabrykaty żelbetowe wytwarzane są z zastosowaniem nowoczesnej technologi, dzięki temu do klienta docierają już poszczególne elementy, które mogą posiadać już gotowe instalacje oraz otwory na okna i drzwi.

Jeszcze do niedawna największym problemem było wykonanie stropów. Wymagało ono zastosowania nowoczesnych sprzętów. Taka praca była też czasochłonna. Na szczęście to już przeszłość, gdyż z betonu sprężonego wytwarza się płyty stropowe sprężone, dzięki którym czas realizacji zlecenia skrócony jest do minimum.

Płyty stropowe sprężone- dlaczego warto je wybierać?

Płyty stropowe sprężone mogą mieć bardzo dużą rozpiętość do nawet 18 metrów. Kolejną ich zaletą jest wysoka nośność stropu, zatem wytrzymują bardzo duże obciążenie. Powinny one także się opierać na ścianach z żelbetu oraz belce. Warto tutaj zwrócić uwagę, że ważna jest rozpiętość, która jest ściśle związana z grubością płyty stropowej sprężonej.

Płyty stropowe sprężone doceniane są również za zapewnienie dobrego komfortu akustycznego. Również montaż nie jest trudny, ani też czasochłonny. Płyty stropowe sprężone umożliwiają wykonanie stropu w niezwykle krótkim czasie, zatem prefabrykaty są coraz częściej wykorzystywane i można nazwać je przyszłością branży budowlanej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konstrukcje żelbetowe

Share: