Dom i Wnętrze

Czy budowa domu drewnianego w Polsce ma sens?

Czy budowa domu drewnianego w Polsce ma sens?

Elegancja i niewymuszone piękno – tak najczęściej mówi się odmach drewnianych w technologii szkieletowej. Moda na ten rodzaj budownictwa przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie drewno jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych. W Polsce domy drewniane widać coraz częściej. Co sprawia, że prywatni inwestorzy pragną właśnie takiego domu?

Co warto wiedzieć o budowie domów w technologii drewnianej?

Domy drewniane szkieletowe nie są nowością na polskim rynku – budowano je już pod koniec XX wieku, jednak w wielu przypadkach zawodziła słaba znajomość technologii budowy. Dzisiaj budową zajmują się wyspecjalizowane firmy, które nie tylko zaproponują nam interesujące projekty, ale i dopilnują, aby dom stanął szybko i sprawnie. Jedną z firm oferujących zarówno projekty, jak i wykonanie, jest marka mawit.com.pl.
Czy z budową domów w technologii szkieletowej łączą się jakieś problemy? Jak zapewniają producenci – nie. Sama budowa może rozpocząć się w dowolnym momencie w roku, a temperatura nie ma znaczenia. Wszystko z powodu wykorzystania drewna jako głównego budulca. Elementem, który jako jedyny wymaga czasu na wyschnięcie, są fundamenty.

Jak wybrać idealny projekt domu drewnianego?

Nie powinno być to trudne – producenci przedstawią nam swoje katalogi, a my możemy wybierać pomiędzy domami parterowymi z poddaszem lub też domami piętrowymi. Na dole każdego domu znajduje się przestrony salon, kuchnia, jadalnia oraz WC, na piętrze są sypialnie, łazienka i toaleta. Każdy z projektów posiada również garaż dołączony do bryły budynku lub też podjazd.
Czy budowa domu drewnianego jest kosztowna? Nie – można tu liczyć na znacznie mniejsze koszty niż w przypadku budowy domu murowanego. Wg prognoz producentów możliwe jest wybudowanie domu o 35% tańszego niż analogiczny dom murowany!

Share: