Dom i Wnętrze

Czy dom drewniany może konkurować z murowanym?

Czy dom drewniany może konkurować z murowanym?

Na budowę domu decyduje się coraz więcej osób w Polsce. Wynika to przede wszystkim z chęci powiększenia przestrzeni życiowej, wyrwania się z miasta, zapewnienia swoim dzieciom lepszych warunków do dorastania. Powodem może być również cena – obecnie cena wybudowania domu poza średniej wielkości miastem jest równoznaczna z kupnem mieszkania w centrum miasta.

Dom murowany czy drewniany?

Decydując się na budowę domu obecnie mamy kilka opcji – najpopularniejszą są oczywiście domu murowane. Od niedawna jednak rośnie im konkurencja – są nimi domy drewniane całoroczne, które tworzone są znacznie szybciej, i w znacznie niższej cenie!
Wybudowanie domu to olbrzymi problem logistyczny oraz finansowy. Zazwyczaj konieczne jest zaciągnięcie kredytu pod budowę, gdyż niewielu z nas dysponuje tak wielkimi oszczędnościami, by sfinansować budowę. Kredyty wydawane są powszechnie, po wcześniejszej weryfikacji. Musimy pamiętać, że zobowiązanie kredytowe na kilkaset tysięcy złotych obejmuje także odsetki!
Bez wątpienia dom drewniany wydaje się być lepszą inwestycją – jest on znacznie tańszy, co wpłynie na znaczne zmniejszenie kredytu.

Zalety domów drewnianych całorocznych

Domy drewniane oferowane są obecnie przez dziesiątki firm w Polsce – o ofercie jednej z nich poczytamy na stronie mawit.com.pl. Warto wiedzieć, że szybkość budowy domu drewnianego (2-6 miesięcy) wynika przede wszystkim z zastosowania drewna jako głównego budulca oraz faktu, że jedynym elementem murowanym są fundamenty. Wykorzystanie drewna sprawia, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku – to spore ułatwienie. Dom może być oddawany w stanie surowym lub „pod klucz”.
Istotnym zagadnieniem w przypadku domów drewnianych jest także to, że istnieje możliwość ich rozbudowy.

Share: