Dom i Wnętrze

Dobre obciążenie do parasola ogrodowego

Obecność parasola w ogrodzie jest ważna. Nie można zapomnieć o tym, aby zakupić obciążenie do parasola ogrodowego. Dobry komplet, dzięki któremu nie trzeba będzie obawiać się o całościową konstrukcję na ogrodzie.

Jakie obciążenie do parasola ogrodowego?

W obecnych czasach do wyboru są różnego rodzaju obciążenia. To dzięki nim całościowa konstrukcja będzie lepiej trzymała się na dworze. W szczególności, jeżeli będzie się miało do czynienia z wiatrem. Tego rodzaju obciążenia dostępne są w różnych wersjach na rynku. Bardzo popularne są te, które wykonane są z tworzywa HDPE. Są one niezwykle lekkie, a to tylko dlatego, że należy napełnić je wodą lub piaskiem. Dopiero wtedy będą w odpowiedni sposób spełniać swoją funkcję. Wtedy ich waga będzie odpowiednio duża po to, aby móc parasol utrzymać w jednej pozycji.

Obciążenie o dużej wadze

Są takie osoby, które decydują się na obciążenie do parasola ogrodowego w wersji betonowej. Już na samym początku waga jest bardzo duża, więc nie trzeba będzie przejmować się dodatkowym dolewaniem wody, czy też dosypywaniem piasku. Aczkolwiek, ich minusem jest to, że nigdy nie będzie można go przenieść samodzielnie. Fakt, betonowe obciążenie utrzyma na 100% parasol w jednym miejscu, ale jego przeniesienie sprawić może problem. Dlatego zakup tego modelu należy bardzo starannie przemyśleć. Na pewno musi to być obciążenie, które ma sporą wagę. Im bowiem większy parasol na ogród, tym większe zabezpieczenie wagowe powinien on posiadać, aby nic się z nim nie stało.

 

Share: