Dom i Wnętrze

Domy z prefabrykatów – czy to dobry wybór?

Domy z prefabrykatów cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób marzy o swoim własnym domu, jednak prace budowlane są długie, a znalezienie dobrych specjalistów bywa bardzo trudne. Dlatego prefabrykacja wydaje się być świetną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa.

Domy z prefabrykatów betonowych – co należy wiedzieć?

Coraz więcej osób zastanawia się nad domami z prefabrykatów betonowych. Niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo krótki czas budowy. Otóż dom w stanie deweloperskim jest już gotowy nawet w pięć miesięcy. Tutaj przeszkodą nie jest ani pogoda, ani też niska temperatura.

Domy z prefabrykatów cechuje również doskonała precyzja i wykończenie. Przygotowanie wszystkich elementów może odbyć się nawet przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zatem zaraz po jego uzyskaniu wykwalifikowana ekipa może przejść do prac.Wszystkie ściany zostają dostarczone na plac budowy specjalnym transportem, co oczywiście wymaga przygotowania odpowiedniej drogi. Również inwestor musi przygotować miejsce parkingowe dla samochodów.

Domy z prefabrykatów- dla każdego coś fajnego

Jeszcze do niedawna domy z prefabrykatów wyglądały bardzo podobnie. Wszak wybór projektów nie był zbyt duży. Na szczęście to już przeszłość. Obecnie wybór jest naprawdę duży. Warto również wiedzieć, że można zdecydować się na zakup gotowego projektu, bądź też wybrać się do biura projektowego, gdzie zostanie on przygotowany zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Zatem to inwestor może zadecydować, w którym miejscu będą znajdować się okna, czy też jak będzie wyglądać rozkład pokoi. Możliwości jest naprawdę wiele. Domy z prefabrykatów mogą być naprawdę wyróżniające się, albo też wpisujące się w bardzo modny skandynawski minimalizm.

Domy z prefabrykatów – koszty

Domy z prefabrykatów niewątpliwie mają wiele zalet. Jednak dużą wadą jest ich cena. Otóż koszt budowy takiego domu jest o 30% wyższy, niż w przypadku domu murowanego. Również izolacja akustyczna jest zdecydowanie gorsza. Problemem może być też utrzymanie ciepła, otóż takie domy szybko się nagrzewają, ale niestety słabo utrzymują ciepło.

Jednak koszty ogrzewania nie będą wcale nade wysokie. Wybierając domy z prefabrykatów betonowych oszczędza się z kolei czas, jak i nerwy związane z szukaniem dobrej ekipy budowlanej.

Artykuł zowstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

Share: