Dom i Wnętrze

Dopasowane meblościanki pokojowe

Meblościanki pokojowe muszą być dopasowane do przestrzeni w jakiej się mają znaleźć. Wiele osób zapomina o tym, kupując zestaw meblowy do salonu. Należy o tym pamiętać, aby stworzyć harmonijnie dopasowaną całość we własnym domu.

Meblościanki pokojowe i metraż pomieszczenia

Dzisiaj mamy do czynienia z salonami o różnym metrażu. Inaczej będzie wyglądał taki pokój w małym mieszkaniu, a zupełnie inaczej w wielkim domu jednorodzinnym lub w apartamencie. Po dokonaniu wyboru odnośnie motywu przewodniego należy wybrać meblościanki pokojowe dopasowane do rozmiarów pomieszczenia. Ciężkie i masywne meble idealnie sprawdzają się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Do mniejszych salonów warto dobrać mniejsze zestawy meblowe, najlepiej w stylu minimalistycznym, które nie powodują takiego przytłoczenia całej przestrzeni. Nie można też zdecydować się na zbyt wielką ilość mebli w salonie.

Meblościanki pokojowe i ich barwy

Meblościanki pokojowe powinny mieć ożywione barwy. W szczególności, jeżeli umieszczamy je w jasnych pomieszczeniach. Przy czym w małych pokojach dziennych nie wolno decydować się na ciemne, znaczące barwy, ponieważ można doprowadzić do wizualnego zmniejszenia całego pokoju. W przypadku salonu urządzonego w stylu tradycyjnym dobrym pomysłem są skórzane sofy i fotele. Takie eleganckie akcenty świetnie podkreślają funkcję reprezentatywną tego pomieszczenia. Osoby, które nie lubią sprzątać, do pokoju dziennego powinny wybrać minimalistyczne zestawy meblowe dostępne w wielu salonach od ręki. 

 

Share: