Meble wykonane z drewna są najbardziej uniwersalnym i ponadczasowym wyposażeniem ogrodowym. Nie da się zaprzeczyć, że drewniane stoły, krzesła czy huśtawki doskonale prezentują się na tle bujnej zieleni i tworzą z nią zgrany duet. Jednak warto mieć świadomość, że drewniane meble pod wpływem zmiennych warunków pogodowych mogą niszczeć. Jaki komplet skutecznie oprze się zmiennej pogodzie? Sprawdź!

Egzotyka w ogrodzie

Jeszcze do niedawna większość producentów mebli ogrodowych oferowała komplety wykonane z drewna dębowego czy sosnowego. Dzisiaj czołowe marki odchodzą od rodzimych gatunków drzew na rzecz surowców o większej odporności na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. W wymagającym, zewnętrznym środowisku celująco zdają egzamin stoliki i krzesła zbudowane z drewna tekowego. Egzotyczna teczyna rosnąca w azjatyckich lasach monsunowych zawiera w swoim składzie wysoki procent substancji oleistych i kwasu krzemowego. Specyficzny skład sprawia, że surowiec jest niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury, wodę, a nawet ostre środki chemiczne). Wyposażając taras, werandę czy balkon w stół z drewna tekowego, zyskujesz stylową i naturalną ozdobę oraz długowieczny mebel, który przetrwa w nienagannym stanie przez wiele długich lat.

Z czym łączyć drewno tekowe?

Drewno tekowe doskonale będzie prezentować się zestawione z innymi naturalnymi materiałami – rattanem oraz wikliną. Duży, nieco ciężki stół tekowy stworzy zgrany duet z lekkimi, wyplatanymi z rattanu krzesłami o minimalistycznej budowie. Na stronie vimine.pl znajdziesz szeroki wybór stylowych mebli, które tchną życie w Twój ogród.

Share:
https://ccf-cccv.org/okna-do-klasycznych-rezydencji-co-wybrac/ https://mebledokuchni.net.pl/kuchenne-rewolucje-zaprojektuj-kuchnie-na-nowo/ https://ecceo13-iof.org/meble-z-naturalnego-rattanu-prosty-sposob-na-piekny-taras/