Dom i Wnętrze

Funkcjonalny zestaw mebli na taras – tworzymy przestrzeń wypoczynkową!

Czy zestawy mebli na taras pomogą nam wykreować miejsce, gdzie będziemy mogli odpoczywać, pracować, spotykań się z bliskimi czy podawać posiłki? Zdecydowanie tak – doświadczeni producenci oferują nam dzisiaj eleganckie zestawy meblowe, dopasowane do różnorodnych potrzeb. Wybierając jeden z nich jesteśmy coraz bliżej stworzenia własnej oazy spokoju!

Zestawy mebli na taras – wygodna sofa narożna czy fotele?

Jakie możliwości stawiają przed nami producenci mebli? Opcji jest naprawdę sporo – warto dopasować je do wielkości tarasu. Na niewielkiej powierzchni sprawdzi się stolik kawowy oraz fotele. W przypadku dużych tarasów postawmy na zestawy mebli na taras takie jak sofy narożne, obszerne fotele, skrzynie ogrodowe, leżanki.

Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli ogrodowych? Przede wszystkim ważne są tworzywa. Muszą być one wysoko odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdza się technorattan, który doskonale imituje naturalny rotang, jest odporny na wnikanie wilgoci. Stelaże mebli technorattanowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo. Inną opcją są zestawy mebli na taras w formie modułowej – elementy takiego zestawu można łączyć lub wykorzystywać osobno.

Jak chronić zestawy mebli na taras?

Kupując zestawy mebli na taras rzadko zastanawiamy się, jak je chronić w okresie jesieni i zimy, kiedy nie są wykorzystywane. Dawniej meble wynosiło się do piwnicy, do garażu – tam jednak zajmowały miejsce i niszczały pod wpływem wilgoci i kurzu. Dzisiaj zestawy mebli na taras możemy skutecznie chronić poprzez regularne używanie pokrowców ogrodowych. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – takie tworzywo jest odporne na wnikanie kurzu, osiadanie wilgoci, pozwala jednak na swobodną wymianę powietrza.

Share:
https://texturekick.com.pl/styl-industrialny-pomysl-na-niebanalne-wnetrze/ https://greenrepublic.pl/fotel-bujany-kokon-prosty-sposob-na-zmiany-w-ogrodzie/ https://ladnytaras.pl/czas-na-grilla/