Dom i Wnętrze

Jak wybrać naklejki ścienne do salonu, sypialni i kuchni?

Ściany są niezmiernie ważnym elementem aranżacji wnętrza. Ciekawa ściana sprawia, że pomieszczenie nabiera charakteru. Staje się wyjątkowe i niebanalne. Naklejki ścienne to jeden z pomysłów na interesującą metamorfozę ściany. Jak wybrać ciekawe wzory do salonu, sypialni i kuchni?

Nowoczesny salon

Naklejki ścienne mogą być wykonane z folii welurowej lub folii winylowej. Każde z tych rozwiązań na swoje wady, jak i zalety.

Naklejki winylowe są delikatne, ale za to idealnie przylegają do ściany. Sprawiają wrażenie namalowanych. Naklejki ścienne welurowe są grubsze, przyjemniejsze w dotyku i bardziej eleganckie.

Wybierając naklejki ścienne do pokoju dziennego trzeba dopasować je do w stylu wnętrza. W nowoczesnym mieszkaniu sprawdzą się wzory geometryczne oraz dekoracje, które przypominają grafiki. W salonie w stylu skandynawskim pięknie będą wyglądały naklejki z motywami lasu oraz elementami roślinnymi.

Przytulna sypialnia

Sypialnia to pomieszczenie, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Musi być przyjazna i przytulna.

Naklejki ścienne można umieścić nad łóżkiem lub po przeciwnej stronie łóżka, by móc je podziwiać, gdy tylko się obudzimy. W sypialni sprawdzą się naklejki z aforyzmami, które są radosne i pokrzepiające.

Bardzo ciekawie będą wglądały również motywy roślinne. Kolorowe kwiaty, delikatne trawy czy zielone, ogromne liście wprowadzą nastrojowy klimat do sypialni, która stanie się przytulna i przyjemna.

Do niewielkiej sypialnie warto wykorzystać naklejki ścienne 3D, które nie tylko mają eleganckie wzory, ale przede wszystkim pozwolą optycznie powiększyć pomieszczenie. Dmuchawce na ścianie, kolorowe motyle czy czarny, majestatyczny wilk sprawią, że wnętrze będzie wyjątkowe.

W sypialni najczęściej ustawiamy wielką szafę, której zadaniem jest ukrycie wszystkich naszych ciuchów. Naklejki ścienne to również dobry pomysł na szybkie oraz tanie odnowienie szafy. Dzięki naklejkom szafa w krótkim czasie oraz, co bardzo ważne, za niewielkie pieniądze, zmieni swoje oblicze.

Pomysłowa kuchnia

Remont kuchni jest bardzo dużym wyzwaniem. Wiąże się z największymi kosztami oraz największą ilością pracy. Wymiana glazury nie jest łatwym zadaniem.

Naklejki ścienne to idealny sposób na odnowienie kafelków. Aforyzmy o jedzeniu, soczyste owoce, parująca kawa czy aromatyczne zioła to obrazy, które sprawią, że spożywanie posiłków w kuchni stanie się dużo przyjemniejsze.

Naklejki można umieścić nad blatem kuchennym, nad stołem czy na ścianie, która jest łącznikiem z pokojem dziennym. Warto również zastanowić się nad dekoracją szafek, które zostały nadgryzione zębem czasu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.

Share: