Technologia

Jaki wybrać tusz do drukarki?

Wiele osób posiadających urządzenia drukujące ze względu na bardzo korzystną cenę bardzo często kupuje do nich tylko i wyłącznie zamienniki tuszów. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że owa oszczędność może się czasem okazać złudna, a w rzeczywistości tusze pochodzące bezpośrednio od producenta danej drukarki mogą się okazać dużo lepszym rozwiązaniem.

Obecnie rynek elektroniczny jest po brzegi zapełniony zarówno urządzeniami służącymi do drukowania jak i różnorodnymi tuszami do drukarek. Podczas zakupu tuszy do drukarek każdy klient ma do wyboru kilka opcji.Pierwszą z nich są tusze oryginalne, które to pochodzą bezpośrednio od producenta drukarki i są w pełni zgodne z tym urządzeniem.

Drugą bardzo często wybieraną opcją są zamienniki do drukarek. Co prawda są one znacznie tańsze, ale często podczas ich użytkowania bywają z nimi problemy, a co więcej są nieco gorsze jakościowo.

Trzecią opcją są tusze refabrykowane, czyli puste pojemniczki po oryginalnych tuszach, które to zostały napełnione na nowo, aby znów móc drukować.

Tusze oryginalne a tańsze zamienniki

Ze względu na przystępną cenę większość posiadaczy drukarek wybiera tusze – zamienniki albo tusze refabrykowane. Powszechne panuje przekonanie, że zamienniki są znacznie tańsze od oryginałów.

Co prawda jest w tym dużo racji, ale prawda jest taka, że oszczędność czasem może być złudna. Mimo, że każdy zamiennik jest znacznie tańszy, to w rzeczywistości często możemy na nim wydrukować znacznie mniej kartek. Tak więc zamiennik, na którym to widnieje znacznie niższa cena, w praktyce może okazać się tak samo drogi lub nawet droższy.

Zatem decydując się na zakup tuszu do drukarki warto porównać wydajność oryginalnego tuszu oraz zamiennika, aby rzetelnie obliczyć, który zakup jest bardziej opłacalny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze oryginalne – print24.com.pl.

Ryzykowne użytkowanie zamienników

Warto wiedzieć o tym, że tusze oryginalne są zawsze produkowane w całości tylko i wyłącznie z nowych części, które nigdy nie były wcześniej użytkowane. Przed puszczeniem w obieg są zawsze poddawane niezbędnym kontrolom oraz testom.

Każdy tusz oryginalny jest sprawdzany pod kątem wielu istotnych czynników, natomiast z zamiennikami nie zawsze tak bywa. Co więcej nieoryginalne tusze do drukarek mogą powodować wiele problemów. Otóż użytkowanie zamienników jest z całą pewnością związane z krótszą żywotnością danego urządzenia.

Poprzez zastosowanie gorszego jakościowo atramentu mogą zapychać dysze w urządzeniu, a głowica nie będzie prawidłowo czyszczona. W efekcie końcowym może to być przyczyną uszkodzenia drukarki. Co prawda nie jest to reguła, niemniej istnieje takie ryzyko.

Share: