Zdrowie i Uroda

Lakier winylowy – czy warto?

Lakier winylowy - czy warto?

Asortyment lakierów do paznokci jest ogromy. Różnią się one pod względem składu, gamy kolorystycznej i ceny. Wybór lakieru jest dosyć ważny, ponieważ obok prawidłowego wykonania manicure, będzie miał kluczowe znaczenie dla wyglądu paznokci i całej dłoni.

Lakiery tradycyjne a winylowe

Czym różni się lakier winylowy od tradycyjnych produktów tego typu? Przede wszystkim zawartością tak zwanych polimerów winylowych. Są to związki chemiczne, które odpowiadają za dodatkowe wzmocnienie lakieru. Podobnie jak w przypadku innych produktów na paznokcie pokryte lakierami winylowymi można nakładać top coat, żeby je bardziej utwardzić.

Ceny lakierów winylowych nie różnią się w dużym stopniu od kosztów zakupu tradycyjnych produktów do pielęgnacji paznokci. Jednocześnie zapewniają one większą trwałość – do 7 dni bez odprysków i ścierania się. Ich nakładanie wygląda tak samo, mogą jedynie wymagać nieco dłuższego czasu schnięcia.

Hybrydy a lakiery winylowe

Hybrydy są oczywiście dużo bardziej trwałe od nawet najlepszych lakierów winylowych. Technologia wykorzystywana w przypadku hybryd, czyli utwardzanie promieniami UV, sprawia, że są one bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie jednak z tego samego powodu wykonanie manicure przy pomocy lakierów hybrydowych jest dużo bardziej skomplikowanym zadaniem. Więcej na temat lakierów dowiesz się pod adresem http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014.

Aby robić manicure hybrydowy w domu trzeba zainwestować w specjalne produkty i akcesoria, w tym również lampę UV. Lakier winylowy nie ma takich wymagań, jest więc dużo tańszy, a jego nakładanie łatwiejsze i nie wymaga dodatkowych umiejętności.

Czy warto używać lakierów winylowych?

Oczywiście na to pytanie trudno odpowiedzieć. Manicure hybrydowy ma wiele zagorzałych zwolenniczek, które nie zamienią tego typu lakierów na żadne inne. Z drugiej strony pomimo swojej dużej trwałości hybrydy mogą być dosyć kłopotliwe, na przykład nie można ich usunąć z paznokci bez pomocy specjalnych preparatów. Dodatkowo po dłuższym czasie na paznokciach pojawiają się odrosty nie pokryte lakierem, które oczywiście nie wyglądają zbyt estetycznie.

Lakier winylowy wydaj się więc dobrym rozwiązaniem pośrednim między tradycyjnymi produktami i hybrydami. Przypadnie do gustu osobom, którym zależy na trwałości i estetycznym wyglądzie paznokci, ale które nie są zainteresowane hybrydami ze względu na koszty lub trudne usuwanie. Proste nakładanie sprawia, że manicure takim lakierem można szybko i łatwo wykonać samodzielnie w domu i zaoszczędzić na odwiedzinach w salonie kosmetycznym.

Share:
https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/