Ciekawe

Maty ochronne, czyli jak skutecznie zabezpieczyć podłogi?

Ochrona newralgicznych miejsc w pobliżu mebli, które często się przesuwa lub rozkłada, jest bardzo ważna dla zachowania estetycznego wyglądu podłóg wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Do tej funkcji doskonale nadają się maty ochronne, które można dobierać pod względem wielkości oraz rodzaju powierzchni.

Jak produkowane są maty ochronne po powierzchni podłogowych?

Producenci tego rodzaju zabezpieczeń opracowali specjalne podkładki pod meble, które są wykonywane z tworzywa sztucznego, polipropylenu. Ten niezwykle trwały, wytrzymały, a także bardzo odporny na ścieranie materiał stał się bazą do produkcji podkładek o różnych kształtach i wielkościach.

W sprzedaży dostępne są maty półprzezroczyste, przezroczyste oraz matowe. Ich różne rozmiary pozwalają na wybór najbardziej odpowiedniej nawierzchni ochronnej, jaka jest potrzebna w danym miejscu. Podkładki nie wymagają wkładu żadnej pracy montażowej. Po zakupie po prostu rozwija się je z rolki i rozkłada na podłodze wymagającej ochrony.

W jakich miejscach maty ochronne są szczególnie potrzebne?

Wszędzie tam, gdzie przesuwanie różnych mebli odbywa się intensywnie i systematycznie, maty chroniące powierzchnię podłogi są bardzo dobrym rozwiązaniem. Ich zastosowanie skutecznie eliminuje wszelkie ryzyko powstawania jakichkolwiek zarysowań, przetarć, a w rezultacie także większych uszkodzeń podłóg.

Miejscami najbardziej narażonymi na zniszczenia są powierzchnie podłóg w okolicach biurek, gdzie krzesła lub fotele są stale przesuwane. To także części podłogi, która znajduje się w otoczeniu rozkładanych kanap, sof i wersalek. W takich miejscach przesuwanie nóżek mebli bezpośrednio po podłodze może spowodować jej trwałe uszkodzenia. Pod stoły, krzesła oraz fotele również warto podłożyć matę zabezpieczającą.

Gdzie maty chroniące powierzchnie podłogi są stosowane obowiązkowo?

Takimi miejscami są siłownie i różnego rodzaju kluby, gdzie codziennie, bardzo intensywnie uprawia się aktywność fizyczną. Z reguły podłogi w tego typu obiektach są wyłożone parkietami, naturalnymi deskami lub dosyć wrażliwymi na uszkodzenia panelami drewnopodobnymi. Powierzchnie podłogowe o takiej strukturze są niezwykle podatne na zarysowania, wytarcia i głębsze uszkodzenia.

Pod wszelkie urządzenia i sprzęty służące do ćwiczeń najczęściej stosowane są maty zabezpieczające, które przy intensywnym ruchu i przesuwaniu różnych ciężkich przedmiotów stanowią bardzo skuteczną ochronę podłogi przed wystąpieniem trudnych do likwidacji uszkodzeń oraz zniszczeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Share:
https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ Hoker do kuchni z oparciem