Dom i Wnętrze

Meble kuchenne – płyta MDF kontra drewno

Wybór wyposażenia kuchennego może być nie lada problemem. Podczas urządzania nowej kuchni powinniśmy zwracać uwagę zarówno na estetykę mebli, jak również na ich walory użytkowe – praktyczność, trwałość i odporność. Producenci mebli oferują obecnie modele wykonane z różnorodnych tworzyw o zróżnicowanej specyfice i wykończeniu. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy drewno oraz płytę MDF. Co charakteryzuje oba materiały? Jakie meble lepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Sprawdź!

Drewno

Naturalny surowiec jest materiałem, który w meblarstwie obecne jest od wieków. Pomimo rozwoju nowoczesnych metod produkcji, pozycja drewna jest dalej niezagrożona. Dlaczego? Przede wszystkim, drewno jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, rysa albo pęknięcie szafki nie oznacza konieczności kupna nowej zabudowy. Drewniane powierzchnie można niskim kosztem naprawić, poddając je renowacji. Ponadto, naturalne drewno wprowadza do wnętrza niezwykły, ciepły klimat i sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne. Każdy egzemplarz drewnianej szafki jest absolutnie wyjątkowy ze względu na unikatowość usłojenia i nieregularnej struktury.

Kuchenne meble z drewna przypadną do gustu każdemu, kto ceni naturalne kompozycje. Jasna zabudowa z sosny czy dębu pozwoli odtworzyć w mieszkaniu klimat prowansalskiej, wiejskiej czy angielskiej kuchni. Interesujące w kuchni okażą się meble Forte.

Płyta MDF

Coraz większą popularnością wśród klientów sklepów meblowych cieszą się meble wykonane z płyty MDF. Drewnopochodny materiał powstaje ze sprasowanych włókien drzewnych i utwardzających związków organicznych. Płyty pokrywane są laminatami o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu. Nowoczesne metody produkcji pozwalają na tworzenie oryginalnych mebli we wszystkich kolorach tęczy lub o powierzchni imitującej drewno. Wysokiej jakości płyty MDF odporne są na zarysowania, wilgoć, uszkodzenia i wysokie temperatury panujące w kuchni. Tego typu meble idealnie sprostają wymaganiom osób marzących o kuchni w nowoczesnym, minimalistycznym albo skandynawskim stylu.

Na stronie  www.gama-sklep.com.pl znajdziesz szeroki wybór mebli kuchennych wykonanych z drewna lub odpornej płyty.

 

Share:
Stolik pomocniczy na laptopa loft https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/