Nietypowe kalendarze

Bez kalendarza czuję się jak bez ręki – wiele osób wypowiada takie zdanie, ponieważ planer jest dla nich ważnym elementem, towarzyszącym właściwie każdego dnia. Rzeczywiście, nie ulega wątpliwości, że dużo łatwiej jest się dobrze zorganizować, jeśli możemy zapisać wszystkie najważniejsze spotkania i sprawy do załatwienia – mamy wolną głowę i pewność, że o niczym nie zapomnimy. Każdy, kto przez dłuższy czas miał wiele do zrobienia, ale żył w przekonaniu, że nie musi zapisywać informacji o spotkaniach, na pewno wszystkie zapamięta, wie, że sami się w ten sposób oszukujemy. Warto mieć więc osobisty kalendarz. Dlaczego w takim razie wiele osób wciąż nie może przekonać się do takiej formy organizacji? Bardzo możliwe, że wynika to ze złych doświadczeń z kalendarzami – być może modele, z których korzystaliśmy w poprzednich latach były po prostu bardzo źle do nas dopasowane. Warto wypróbować zatem nowe, czasem trochę nietypowe kalendarze, aby znaleźć taki odpowiedni dla siebie.

Kalendarz szkolny 2016/17

Wszyscy mierzymy czas w latach kalendarzowych. Jednak niektóre grupy ludzi, na przykład uczniowie, studenci czy nauczyciele posługują się również określeniem roku szkolnego czy akademickiego. Niejednokrotnie jest ono dla nich bardziej znaczące niż kolejne dwanaście miesięcy od stycznia do grudnia. Dlaczego by więc nie skorzystać z kalendarza dedykowanego właśnie takiemu, nietypowemu rokowi?
Przykładowo: kalendarz szkolny 2016/17 zawiera w sobie okres od września 2016 do sierpnia 2017, a więc cały okres roku szkolnego. Uczeń może więc mieć zapisane wszystkie notatki z jednej klasy w jednym zeszycie. Jest to niezwykle pomocne, jeśli chcemy wracać do nich po latach, a także ważne jest to, że nie musimy wymieniać kalendarza w środku semestru, tracąc przy tym ważne zapiski, takie jak plan zajęć czy informacje o sprawdzianach. Jeśli więc do tej pory nie korzystaliśmy z kalendarza, warto spróbować sił z takim modelem, może będzie on nam pasował znacznie lepiej. Więcej o kalendarzach dowiesz isę na stronie http://www.maximat.pl/p348,planer-kalendarz-szkolny-na-kolejny-rok-2016-17-59x84cm-a1.html.

Odpowiedni format

Niezwykle ważne jest również dobranie formatu do naszych możliwości. Jeżeli zazwyczaj nosimy niewielką torebkę, nie inwestujmy w kalendarz w formacie A4. Oczywiście, możemy korzystać z niego także w domu, ale trochę mija się to z celem.
Jeśli nie potrzebujemy dużo miejsca na zapiski, nie musimy nosić grubego notesu, z ogromną ilością stron. Być może naszym potrzebom całkowicie wystarczy kalendarz kieszonkowy, aby zapisywać w nim dosłownie kilka w tygodniu najważniejszych spraw, spotkań, wydarzeń i planów.

Share:
Nowoczesny metalowy kwietnik stojący Wysoki stolik do kuchni https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/