Dom i Wnętrze

Niewielkie kuchnie – sprawdź możliwości aranżacji

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że niewielkie kuchnie urządza się z trudem. Dzisiaj wiemy, że wystarczy dobry projekt i odpowiednie meble. Jakie propozycje mają dla właścicieli małych kuchni projektanci? Jakie rozwiązania zastosować, by najlepiej wykorzystać konkretną przestrzeń?

Bardzo mała kuchnia – jak ją zaaranżować?

Bardzo mała kuchnia nie jest już problemem w aranżacji – przekonują architekci i projektanci wnętrz. Nawet niewielkie kuchnie mogą być zaprojektowane pomysłowo i w sposób funkcjonalny. Istotny jest odpowiedni projekt oraz wybranie takich mebli, które spełnią oczekiwania użytkowników. Bardzo mała kuchnia powinna być zaaranżowana w jasnych kolorach – dzięki jasnym frontom możliwe będzie odbijanie światła słonecznego. To z kolei przełoży się na optyczne powiększenie kuchni. Aranżując niewielkie wnętrze warto też pamiętać o tym, by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Rozbudowane kolekcje meblowe zagwarantują zarówno klasyczne elementy, takie jak szafki wiszące i stojące, jak i regały, słupki, przeszklone witryny, kosze cargo. Dużym atutem nowoczesnych kolekcji meblowych są elementy pod zabudowę – dzięki nim uda się „schować” zmywarkę czy lodówkę.

O czym pamiętać wybierając meble?

Szukając mebli do niewielkich kuchni, zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie i estetyce. Warto jednak mieć na uwadze, że meble kuchenne powinny być przede wszystkim trwałe i wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Obecnie najczęściej wykorzystywanym materiałem są deski meblowe, które pokrywa się laminatami i lakierem. Deski nie odkształcają się, nie są podatne na wchłanianie wilgoci. Deski pokrywane są dekorami i laminatami – są one dostępne praktycznie w nieograniczonej ilości kolorów i wzorów. Dużym zainteresowaniem cieszą się dekory imitujące naturalne drewno.

 

Share:
zobacz dy-abroad.pl iw.pl