Dom i Wnętrze

Oświetlenie przestrzeni wypoczynkowej: lampy do ogrodu

Jak stworzyć nastrojowy zakątek w ogrodzie, który będzie sprzyjał wypoczynkowi? Okazuje się, że producenci mebli i dodatków outdoor proponują nam wiele interesujących produktów. Jakie rozwiązania wybrać, aby stworzyć ciekawą aranżację? Co zagwarantuje nam wypoczynek na najwyższym poziomie?

Nowoczesne meble ogrodowe

Nowoczesne meble ogrodowe odznaczają się wysoką trwałością, elegancją i funkcjonalnością. U topowych producentów znajdziemy meble technorattanowe, doskonale znane w polskich ogrodach, ale również meble z naturalnego rotangu, które wracają do naszych stref wypoczynkowych w wielkim stylu. Nowoczesne meble ogrodowe pozwolą nam zaaranżować wyjątkowe miejsce, z którego korzystać będą wszyscy domownicy.

Parasole chroniące przed słońcem

Wśród rekomendowanych rozwiązań w ogrodzie bardzo często wymienia się parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole tworzone są dzisiaj z olbrzymią precyzją: posiadają one wiele punktów regulacji, przez co użytkownik może dokładnie określić kąt padania cienia. Parasole tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci. Zastosowanie aluminiowych, malowanych proszkowo stelaży pozwala na zmniejszenie ryzyka pojawiania się ognisk rdzy. Ruchoma stopa, na której osadzony jest stelaż, pozwala na rotowanie konstrukcji o 360 stopni.

Oświetlenie w ogrodzie – co wybrać?

Aby móc korzystać z ogrodu również wieczorami konieczne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Lampy do ogrodu to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań – lampy są trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ustawione wzdłuż ogrodowych alejek pozwolą nam wygodnie i bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy rabatkami. Alternatywą może być pergola z dodatkowym oświetleniem LED.

Share: