Dom i Wnętrze

Pergola ze zwijanym dachem z materiału

Piękny i zadbany taras to idealne miejsce na wypoczynek, szczególnie, kiedy  pogoda zachęca. Wystarczy kilka elementów, aby zwykły taras zmienić w miejsce wyjątkowe. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem i wygodą? Projektanci wskazują przede wszystkim na wygodne meble oraz funkcjonalne pergole ogrodowe.

Meble na tarasie – trwałe i eleganckie

Idealne meble tarasowe łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Współcześnie producenci mebli ogrodowych proponują nam komplety inspirowane klasycznym designem, jak i nowoczesne zestawy modułowe czy tez meble oparte na aluminiowych stelażach. Zastosowanie aluminium było strzałem w dziesiątkę – dzięki temu meble są lekkie i nie ma żadnego problemu z ich podnoszeniem czy przenoszeniem. Nowoczesne meble tarasowe są również profilowane, dzięki czemu kręgosłup użytkowników uzyskuje stabilne podparcie.

Pergola nad naszymi głowami

Jak w sposób skuteczny ochronić się przed silnym promieniowaniem UV? Najprostszym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem są dzisiaj pergole. Pergola ze zwijanym dachem z materiału to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne pergole z dachami z tkanin technicznych trójwarstwowych skutecznie chronią zarówno przed silnym promieniowaniem UV, jak i niespodziewanym deszczem. Konstrukcja pergoli oparta jest na aluminiowych, malowanych proszkowo elementach. Modułowa budowa sprawia, że przy minimalnej ilości podpór możliwe jest zadaszenie dużej powierzchni wypoczynkowej. Sama konstrukcja odporna jest na silniejsze podmuchy wiatru czy niskie temperatury.

W zależności od modelu pergoli dachy mogą być wykonane z tkanin technicznych lub też aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Dachy rozkłada się i składa manualnie lub przy pomocy dedykowanego pilota. Dachy w pozycji rozłożonej są całkowicie wodoodporne, przez co skutecznie chronią przed deszczem.

Share:
https://dowiedz-sie.com.pl/okna-do-salonu-w-stylu-industrialnym-praktyczne-porady/ https://redturtlemusic.com/rozwod-i-podzial-majatku-czy-adwokat-okaze-sie-pomocny/ https://sis2016.org/jazda-na-niemieckich-tablicach-z-polskim-ubezpieczeniem-czy-to-jest-mozliwe/