Ciekawe

Slow life – urządzaj mieszkanie świadomie

Gospodarstwo domowe bez pralki czy odkurzacza? To byłoby duże wyzwanie! Tak przyzwyczailiśmy się do naszych małych i dużych pomocników, że z trudem wyobrażamy sobie życie bez niektórych sprzętów AGD. Jeśli jedno z urządzeń nagle ulegnie awarii, niejeden dobrze zorganizowany dom może popaść w bałagan. Jednak akcesoria do domu w nadmiarze mogą nas przytłoczyć.

Urządzaj mieszkanie świadomie

Czujesz się przytłoczony i wyczerpany? Jesteś ciągle w biegu i na najwyższych obrotach? Nie możesz zastopować nawet w domu? W takim razie ruch slow life, który rozpoczął się w latach 80 jest właśnie dla Ciebie!

Aby zwolnić i zacząć żyć świadomie, niezbędna jest przestrzeń. Świadome umeblowanie to redukcja nadmiaru sprzętów do tego co jest niezbędne. Meble i akcesoria domowe powinny być dobierane z dbałością.

Jak stworzyć schronienie we własnych czterech ścianach, w którym można odciąć się od stresu dnia codziennego?

Rezygnacja ze zbędnych akcesoriów do domu

Aby umeblować mieszkanie w duchu slow living należy najpierw skutecznie i konsekwentnie sprzątać. Zbędne akcesoria do domu i nadmiar rzeczy wywołuje niepokój, a świadome porządkowanie zapewnia jasność, spokój i stwarza przestrzeń dla kreatywności.

Należy zostawić tylko te rzeczy, które są naprawdę potrzebne lub sprawiają nam przyjemność. Początkowo jest to trudne, ale czasem, kiedy można zaobserwować pozytywne efekty tych zmian, z chęcią pozbywamy się tego czego nie potrzebujemy.

Naturalne materiały

Trend slow life jest ściśle związany z tęsknotą za naturą. Naturalne materiały, takie jak drewno, korek, glina i rattan oraz bawełna i len tworzą spokojną, domową atmosferę. Meble wyprodukowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz starannie dobrane tekstylia są trwałe i ponadczasowe, tworzą przytulną atmosferę w każdym domu.

Styl slow life to tworzenie cichych przestrzeni życiowych zaprojektowanych z prostych przedmiotów wykonanych z naturalnych materiałów. Przejrzystość i prostota są popularne nie tylko we wzornictwie mebli i materiałach, ale także w akcesoriach do domu.

Warto postawić na ekonomiczne formy zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”.

Paleta kolorów

Neutralne kolory, takie jak beż, szarość, stonowana biel i odcienie nude emanują spokojem i podkreślają wyraziste kształty mebli i piękno dodatków.

Warto wybierać naturalne dodatki w kolorach takich jak biel beż i brąz, które wnoszą do pomieszczeń jasność i komfort.

Relaks dzięki roślinom

Rośliny domowe promieniują życiem i naturalnością, a także cudowną równowagą, która wpływa na nasze codzienne życie. Redukują stres, obniżają ciśnienie krwi i filtrują zanieczyszczenia z powietrza. Warto umieścić kilka roślin w pokoju, zdjęcia z roślinami również zapewnią odpowiedni czynnik dobrego samopoczucia.

Slow live to nie tylko trend meblarski, ale sposób na życie, który prowadzi do świadomego i zrównoważonego życia. Jako żywy trend podchwytuje elementy natury i próbuje połączyć je w relaksującą jednostkę w naszych przestrzeniach mieszkalnych. Dla każdego, kto pragnie przytulnych przestrzeni życiowych, ten żywy trend jest dobrą propozycją na metamorfozę.

Akcesoria do domu

Więcej informacji znajdziesz na stronie doniczka dekoracyjna.

Share:
https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/