Dom i Wnętrze

Stwórz oazę zieleni na tarasie

Stwórz oazę zieleni na tarasie

Taras jest świetnym miejscem na odpoczynek. Nie trzeba też wiele, aby zaaranżować go na miejsce wypoczynkowe. Warto mieć jednak na uwadze, że niewiele trzeba, aby stworzyć z niego prawdziwą oazę zieleni. Zasadniczo wystarcza jedynie odpowiednie meble oraz… rośliny. Co wybrać, aby zaprojektować idealny taras do odpoczynku dla siebie i swoich bliskich?

Taras zaprojektowany jak chciała natura!

Bliskość natury gwarantuje nam nie tylko relaks, ale i znacznie lepsze warunki do odpoczynku. Otaczanie się zielenią wpływa pozytywnie na nasz umysł, oczy. Dodatkowo odpowiednio dobrane rośliny mogą skutecznie odgrodzić nas od ulicy czy spojrzeń sąsiadów. Nie trzeba wiele: rośliny, duże donice, oryginalna konewka.

Jakie meble na zielony taras wybrać?

Z pewnością warto szukać modeli, które będą doskonale pasować do otaczającego muru zieleni. Szukajmy mebli opartych na aluminiowych stelażach – takie rozwiązanie sprawia, że meble są nie tylko lekkie, ale również wysoce odporne na wnikanie rdzy i późniejsze łamanie, koślawienie. Wśród ciekawych rozwiązań warto wymienić meble, w których poduszki i siedziska tapicerowane są tkaninami hydrofobowymi. Ten rodzaj tworzywa jest odporny na wnikanie brudu, działanie wilgoci. Na długi czas takie poduszki czy siedziska zachowają czystość i estetykę. Szukając idealnej kolorystyki warto postawić na stonowane szarości.

Jakie rośliny wybrać?

Możliwości jest wiele. Szukając roślin o dużych liściach koniecznie postawmy na bananowiec, fikus bengalski czy też kentię. Musimy mieć jednak świadomość, że wraz z nadejściem chłodów konieczne będzie wniesienie tych roślin do wnętrza domu lub też ich odpowiednie zabezpieczenie poprzez wykorzystanie agrowłókniny. Istotne będzie także zaznajomienie się ze sposobami pielęgnacji takich roślin.

Share:
https://andrzejurbanowicz.pl/ujedrnienie-skory-twarzy-jak-zadbac-o-mlody-wyglad/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/