Dom i Wnętrze

Technorattanowe meble – nowoczesny ogród w zasięgu ręki!

Wśród licznych propozycji producentów mebli outdoorowych meble technorattanowe są zdecydowanie jednymi z najchętniej kupowanych. Dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem? Czy meble technorattanowe sprawdzą się w naszych ogrodach i na balkonach?

Nowoczesny ogród – meble stworzone do wypoczynku

Własny ogród to najlepsza przestrzeń do odpoczywania – w ogrodzie nie tylko odetchniemy świeżym powietrzem, ale też dotlenimy nasz organizm i damy sobie chwilę wytchnienia wśród zieleni. Bliskość natury pozytywnie wpłynie na nasz umysł i ciało, pozwoli się zrelaksować. Szukając inspiracji na otoczenie warto stworzyć nowoczesny ogród – meble technorattanowe sprawdzą się w nim idealnie! Lekkie i funkcjonalne meble technorattanowe projektowane są dzisiaj z dużą uwagą i z myślą o użytkowniku. Fotele i krzesła są idealnie profilowane, a same meble są lekkie – jest to zasługą wykorzystania aluminiowych elementów malowanych proszkowo. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze: nie chłonie ona wilgoci, kurzu. Czyszczenie mebla nie sprawi nam żadnych problemów!

Jak zaaranżować nowoczesny ogród?

Meble to dopiero początek aranżacji – chcąc podnieść pozom komfortu pomyślmy o odpowiednich poduszkach czy pledach. Dobrym pomysłem będzie także parasol ogrodowy, którego zadaniem będzie stworzenie komfortowego cienia oraz zabezpieczenie nas przed promieniowaniem UV. Nowoczesne parasole posiadają kilka punktów regulacji, przez co bez trudu ustawimy kąt padania cienia. Wieczorami warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, np. w postaci lampionów. Wokół miejsca wypoczynkowego możemy ustawić doniczki z sadzonkami lawendy – ta prosta w uprawie roślina wspaniale rozkwitnie latem i odstraszy komary!

Share: