Dom i Wnętrze

Urządzamy taras – inspiracje, które warto wykorzystać!

Urządzamy taras – inspiracje, które warto wykorzystać!

Mimo tego, że tegoroczne lato powoli odchodzi do historii, właśnie teraz warto przyjrzeć się bliżej swoim ogrodom. Początek jesieni to czas, kiedy większość producentów mebli i akcesoriów robi w magazynach posezonowe porządki i wyprzedaje większość swoich produktów. W efekcie wymarzony fotel czy huśtawkę można kupić nierzadko nawet o połowę taniej! Sprawdź nasze tarasowe inspiracje i dowiedz się, na jakie meble szczególnie warto polować!

Meble na taras – inspiracje od najlepszych designerów

Nowoczesny taras inspirowany jest naturą. Doskonałym sposobem na połączenie subtelnego piękna naturalnych materiałów i bezwzględnej trwałości tworzyw syntetycznych są meble wykonane z technorattanu. Technorattan jest stworzoną przez człowieka, ulepszoną wersją naturalnego rattanu pozyskiwanego z pni palm rotangowych rosnących w azjatyckich lasach. Wysokiej jakości technorattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. Przede wszystkim, meble z technorattanu są w pełni odporne na działanie promieniowania UV, skrajnych temperatur oraz wilgoci. Dzięki ponadprzeciętnej wytrzymałości materiału, raz zakupione meble mogą w nienagannej kondycji służyć w ogrodzie nawet 20 lat. Co więcej, zwarta, nieporowata struktura nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać ją w nieskazitelnej czystości.

Jakie meble warto kupić?

Nowoczesne meble ogrodowe zachwycają różnorodnością. W dobrych sklepach znajdziesz nie tylko klasyczne komplety składające się ze stołów i krzeseł czy foteli, ale również wysmakowane, niezwykle wygodne sofy i huśtawki. Na szczególną uwagę zasługują kanapy o modułowej budowie oraz designerskie huśtawki w formie otulających kokonów.  

Share:
https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/