Dom i Wnętrze

Własny dom nie musi być drogi w budowie!

Własny dom nie musi być drogi w budowie!

Przyjęło się, że budowa własnego domu to olbrzymia inwestycja, którą spłacać będziemy przez kolejne 20-30 lat. Faktem jest, że do niedawna jedyną opcją na budowę domu było zaciągnięcie sporego kredytu i zlecenie budowy domu murowanego firmom zewnętrznym. Sama budowa mogła trwać latami, w zależności od samej ekipy i nakładów finansowych.

Czy dzisiaj coś się zmieniło?

Domy drewniane – doskonała alternatywa dla klasycznego budownictwa murowanego
Dom murowany nie jest już dzisiaj jedyną możliwością, jaka czeka na inwestorów. Od kilku lat w Polsce zauważyć można silny trend na budowanie domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Wybudowanie takiego domu jest nie tylko znacznie tańsze, ale i trwa znacznie krócej, efektem czego już po kilku miesiącach możemy wprowadzić się do środka. Projekty domów drewnianych jak i ich wykonanie zaoferują nam topowe firmy, takie jak mawit.com.pl.
Czym charakteryzuje się dom drewniany? Przede wszystkim jest on zbudowany praktycznie w całości z drewna – zastosowanie tego materiału sprawia, że nie ma znaczenia pora roku. Jedynym elementem wymagającym wyschnięcia są fundamenty takiego domu. Budowa domu drewnianego może trwać od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Ważne jest także to, w jaki sposób ocieplane są domy drewniane – w ich ścianach znajdziemy wiele materiałów dociepleniowych – każdy z producentów może zaoferować nam coś innego.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Dzisiaj firmy oferujące budowę domów drewnianych przedstawiają nam przede wszystkim projekty. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się domy piętrowe oraz parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Architekci dbają o to, aby wnętrze domów było doskonale oświetlone – pomagają w tym liczne okna.

Share: