Zdrowie i Uroda

Wszechstronne osocze bogatopłytkowe – sprawdź je na sobie!

Wszechstronne osocze bogatopłytkowe - sprawdź je na sobie!

Wampirzy lifting to jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej, nie tylko dzięki swojej chwytliwej nazwie. Mezoterapia osoczem PRP skutecznie dopinguje fibroblasty do syntezy nowego kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. Zastosowania własnego osocza od innych zabiegów odnowy skóry wyróżnia jednak, że stosowany preparat jest autologiczny. Roztwór osocza bogatopłytkowego PRP stosowanego w mezoterapii igłowej pochodzi z organizmu pacjenta, któremu zostaje podany, dzięki czemu zabieg nie wiąże się z ryzykiem alergii i uczuleń. Na czym polega działanie osocza i jakie są oczekiwane efekty zabiegu?

Jak wygląda zabieg?

Iniekcje osocza są zazwyczaj dobrze tolerowane przez pacjentów. Nakłucia wykonywane są za pomocą bardzo cienkiej igły, która nie tylko niweluje ryzyko wystąpienia siniaków i strupków po zabiegu, ale także powoduje, że zabieg nie należy do szczególnie bolesnych. Opcjonalnie, na 30 minut przed zabiegiem skóra twarzy pokrywana jest kremem znieczulającym. Celem odizolowania preparatu osocza bogatopłytkowego, pobiera się krew żylną (nie ma konieczności odbywania zabiegu na czczo), która następnie zostaje specjalnie odwirowana. Wykorzystuje się sterylny zestaw probówek separacyjnych. Odwirowanie materiału ma na celu odizolowanie koncentratu osocza bogatopłytkowego od innych elementów krwi, erytrocytów i leukocytów. Zanim ma miejsce iniekcja tak przygotowanego preparatu, do roztworu dodaje się aktywator płytek krwi. Czas iniekcji zależy od powierzchni skóry, na której wykonuje się nakłucia – zazwyczaj jest to 30 – 60 minut.

Mezoterapia osoczem za pomocą Dermapen

Tradycyjna metoda ostrzykiwania osoczem zakłada wykorzystanie cienkich, jednorazowych mikroigieł – w tym wypadku lekarz medycyny estetycznej wykonuje nakłucia manualnie. Dla pacjentów, którzy z różnych powodów obawiają się zabiegów osoczem lub cenią sobie wysoki komfort terapii, zamiast strzykawek osocze podawać można za pomocą urządzenia Dermapen. Głowica Dermapen to nowoczesne rozwiązanie, które sprawia, że preparat osocza jest podany podskórnie bardziej precyzyjnie, zabieg Dermapen trwa też krócej niż typowa mezoterapia igłowa.

Wskazania do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Po pierwsze – zabiegi profilaktyczne. Osocze PRP znakomicie sprawdza się jako metoda profilaktyki anti-aging u osób młodych, nawet tuż po 25 roku życia. Kiedy zauważysz u siebie pierwsze oznaki fotostarzenia w postaci delikatnych zmarszczek mimicznych, zabieg osoczem bogatopłytkowym to terapia, która pozwoli w naturalny sposób pobudzić komórki skóry do odbudowy i skutecznie zahamować proces pogłębiania zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe na włosy – mezoterapia osoczem PRP to często stosowana metoda wspomagania leczenia łysienia androgenicznego u mężczyzn i kobiet. Skuteczna poprawa mikrokrążenia odżywia cebulki włosów – nowe włosy są mocniejsze, gęstsze, nadmierne wypadanie zostaje ograniczone.

Wspomaganie gojenia się skóry po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej, przy rozległych ranach w ostatnich fazach leczenia i celem zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych.

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne?

Jedną ze zmiennych, wpływających na stopień zadowolenia z efektów zabiegu mezoterapii osoczem, będzie wiek pacjenta. Osoby w podeszłym wieku znacznie gorzej reagują na stymulacyjne działanie osocza – do osiągnięcia zadowalających rezultatów potrzebna jest z reguły większa liczba zabiegów. Dlatego też, po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, może okazać się, że znacznie bardziej efektywną metodą odmłodzenia wyglądu twarzy u osoby starszej będzie zastosowanie wypełniaczy lub toksyny botulinowej. Promienie UV mogą długotrwale hamować mechanizmy samoodnowy komórek skóry, dlatego też u osób z tendencją do nadmiernego opalania, efekty mezoterapii osoczem mogą nie być zadowalające. Poprawa odżywienia skóry utrzymuje się zazwyczaj 6-12 miesięcy.

Odwiedź stronę kliniki medycyny estetycznej Nowa Estetyka we Wrocławiu, gdzie dowiesz się więcej na temat metod wykorzystania osocza bogatopłytkowego PRP w zabiegach likwidujących efekty fotostarzenia skóry.

Share: