Ciekawe

Wynajem podnośnika koszowego

Wynajem podnośnika koszowego

Podnośnik koszowy to bardzo popularne urządzenie zaliczane do grupy urządzeń dźwignicowych. Jego szerokie spektrum zastosowań i umożliwienie wykonywania prac na stosunkowo dużych wysokościach, przy jednoczesnym wykluczeniu potencjalnego ryzyka sprawiają, że podnośniki tego typu znajdują zastosowanie w wielu branżach. Wystarczy wspomnieć choćby sadownictwo, branżę budowlaną czy specjalne wykonania użytkowane przez Straż Pożarną.

W skrócie

Ogólnie rzecz biorąc o podnośniku koszowym możemy mówić w momencie, w którym mamy do czynienia z – jak sama nazwa wskazuje – koszem lub ew. platformą, zamontowanym na hydraulicznym ramieniu. Zdecydowana większość obecnych na rynku wykonań obejmuje specjalistyczne pojazdy mechaniczne, czyli podnośniki koszowe zamontowane od razu na ciężarówce. Takie rozwiązanie zapewnia dużo większą mobilność urządzenia i bezproblemowy transport. Uniwersalność tego rozwiązania znacznie upraszcza wykonywanie wielu prac na wysokościach, do których zaliczyć można na przykład malowanie elewacji i mycie okien, przycinanie gałęzi czy usuwanie nawisów śnieżnych. Operator, mający wykonać daną pracę, podnoszony jest na stabilnej platformie dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko wiążące się ze standardowymi pracami na wysokościach.

Podnośnik na wynajem

Warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Pierwszą z nich jest obsługa podnośnika koszowego, zwanego tez niekiedy podestem ruchomym. Nie jest to urządzenie, które może obsługiwać każdy a tylko Ci, którzy posiadają odpowiednie państwowe uprawnienia (1P lub 2P), wystawiane przez Urząd Dozoru Technicznego. Z tego też względu przeciętna wypożyczalnia podnośników oferuje nie tyle wynajem samego urządzenia, co wypożyczenie go wraz z odpowiednio przeszkoloną ekipą. Rzecz jasna, jeżeli prowadzimy firmę, której profil działalności obraca się wokół prac wykonywanych przez podnośniki i jest to główne źródło naszego dochodu, z pewnością warto rozważyć zakup własnego sprzętu oraz zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych, posiadających ważne uprawnienia pracowników. Jeżeli jednak platforma jest potrzebna okresowo np. do mycia okien w biurowcu lub pod kątem konkretnej inwestycji budowlanej, jej zakup może okazać się nieopłacalny.

Podnośnik koszowy: cena wynajmu

Wypożyczenie podnośnika to koszt zaczynający się od kilkuset złotych za dobę. Zakup własnego to już kilkaset tysięcy stąd rachunek wydaje się stosunkowo prosty. Wpisuje się to w ogólny trend wypożyczania maszyn budowlanych – coraz więcej firm wykonawczy decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, zamiast lokowania dużych pieniędzy we własnych maszynach. W ofercie firm zajmujących się wypożyczaniem maszyn budowlanych znaleźć możemy praktycznie wszystko, od elektronarzędzi czy rusztowań po sprzęt do obróbki betonu i asfaltu. Należy jednak mieć na względzie to, o czym wspomniano w poprzednim akapicie – w przypadku podnośników wynajmujemy nie tyle dane urządzenie co wykupujemy usługę polegającą na udostępnieniu sprzętu wraz z uprawnioną do jego obsługi ekipą.
Podnośnik koszowy: cena wynajmu to nie wszystko, ważne jest też jakość i stan podnośników.

Share:
thtexaswish.org Nowoczesny metalowy kwietnik stojący https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/