Motoryzacja

Klasyfikacja olejów silnikowych – cechy charakterystyczne i przeznaczenie. Jak wybrać olej do naszego silnika? Kilka porad od sklepu DbamToMam.pl

Oleje silnikowe mają swoją klasyfikację. Dlatego, podczas zakupu, należy zwracać szczególną uwagę na etykiety. Dzięki darmowym poradnikom dostępnym w Internecie lub przy pomocy specjalisty ze sklepu motoryzacyjnego, dokonamy właściwego wyboru. Najlepsze preparaty do ochronu samochodu, pozwolą na cieszenie się z dobrej kondycji naszego pojazdu przez długie lata. W myśl powiedzeniu: Jak dbasz, tak masz, jednostka napędowa i jej elementy będą nam służyć prawidłowo. Auto w dalszym ciągu będzie miało swoją moc, jakby dopiero co wyjechało z fabryki.

Silnik to serce samochodu – zadbaj o niego, a odpłaci Ci się bezawaryjną pracą

Na rynku dostępnych jest wiele marek, które są producentem olejów silnikowych. W zależności, w jakich warunkach eksploatujemy nasz pojazd, powinniśmy wybrać dedykowany olej do silnika. Pierwszym z nich są oleje do samochodu 10w60. To specjalistyczny środek smarny, który zachowuje swoje właściwości w przypadku pracy przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz. Zaletami tego oleju jest poprawa mocy i momentu obrotowego, znaczna redukcja tarcia, dobre chłodzenie dla podzespołów czy odporność na ekstremalne warunki. Wykorzystywany jest głównie w samochodach sportowych, jak i w silnikach, które wymagają mocnego i trwałego filtru olejowego. 

Niska lepkość i bezproblemowy rozruch silnika – olej 5w20

Oleje silnikowe 5w30 mają w sobie jedną, niezaprzeczalną zaletę – energooszczędność. Już w pierwszych momentach rozruchu zabezpiecza on części układu napędowego. Jego właściwości działają nawet przy ekstremalnych temperaturach – minus 30 stopniach Celsjusza. To olej wybierany do aut, które używane są najczęściej w mieście. Minimalizuje zużywanie silnika i spalanie podczas jazdy, dlatego będzie dobrym wyborem to standardowych aut, które jeżdżą po polskich drogach i z powodzeniem będą się sprawować bez zarzutu. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w sklepie DbamToMam.  

 

Share: