Zdrowie i Uroda

Powiększanie ust w Łodzi – na czym polegają popularne metody? 

Od dawna powiększanie ust implantami ustępuje nowszym metodom polegającym na wypełnieniu czerwieni wargowej różnego rodzaju substancjami. Zabiegi takie pozwalają nie tylko na zwiększenie objętości ust, ale także ich wymodelowanie, odżywienie i głębokie nawilżenie. Wyjaśniamy, na czym polega powiększanie ust i które zabiegi cieszą się uznaniem wśród kobiet, jak i mężczyzn. 

 

Jakie efekty można uzyskać dzięki najnowszym sposobom na powiększanie ust? 

Najczęściej wybierane sposoby na powiększanie ust polegają na podaniu substancji wypełniającej wprost do tkanek za pomocą cienkiej igły. Ilość nakłuć zależy od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Z kolei objętość wstrzykiwanego materiału od tego, jak duże chcemy mieć wargi oraz jaki miały kształt przed zabiegiem. 

Obecnie stosowane wypełniacze pozwalają nie tylko na zwiększenie objętości warg. Dzięki materiałom o odpowiedniej plastyczności i podaniu ich precyzyjnie w wyznaczone miejsce (za pomocą odpowiedniej techniki) można nieco zmienić kształt ust, uzyskując pożądany wygląd. Możliwość taka jest szczególnie istotna, jeśli chcesz np. zredukować asymetrię warg lub unieść opadające kąciki. 

Modelowanie i powiększanie ust, np. w Klinice Miracki w Łodzi pozwala też na intensywne nawilżenie i odżywienie tkanek. Zabieg przeznaczony jest więc nie tylko dla osób, których natura nie obdarzyła pełnymi ustami, ale także dla tych, które zauważają oznaki starzenia się skóry na tym obszarze twarzy lub z różnych przyczyn kondycja ich warg uległa pogorszeniu. 

 

Popularne sposoby na powiększanie ust 

Substancję wypełniającą można podać do wargi górnej, dolnej lub obu jednocześnie, a także w innej ilość po obu stronach. Jest to kwestia indywidualna, zależna od gustu osoby poddającej się zabiegowi. Warto jednak mieć na uwadze nie tylko zamierzony kształt ust, ale także zachowanie odpowiednich proporcji względem twarzy. 

Zastosowanie dużej ilości wypełniacza w centralnej części warg daje efekt ust wypukłych. Zwykle prezentuje się to estetycznie patrząc na wprost, ale z profilu może wyglądać sztucznie. Niektórzy wybierają alternatywne metody, np.: 

  • Powiększanie ust na płasko, bez tzw. efektu dziubka. Poszerzenie ust i podkreślenie łuku kupidyna pozwala uzyskać wyraźne, ale subtelne rezultaty. 
  • Metoda francuska – jeśli wargi są stosunkowo szerokie, ale brakuje im pełności, można wybrać metodę w stylu francuskim, która polega na podaniu stosunkowo niewielkiej ilości wypełniacza w centralnej części czerwieni wargowej.   
  • Baby doll – w tym przypadku uwydatnia się łuk kupidyna, nieco poszerza wargę dolną i wypełnia środkową część ust. 

 

Wypełniacze organiczne i autologiczna tkanka tłuszczowa do modelowania i powiększania warg 

Poza techniką iniekcji wypełniacza ważny jest również jego rodzaj. Jedną z możliwości jest powiększenie ust kwasem hialuronowym. Jest to substancja odwzorowująca naturalny związek występujący w organizmie. Preparat odpowiedni dla danego Pacjenta, w ilości wcześniej ustalonej, podaje się bez znieczulenia.  

Poza gotowymi preparatami wykorzystuje się także materiał pozyskiwany poprzez odpowiednie preparowanie tkanki tłuszczowej Pacjenta. Własny tłuszcz jest biokompatybilny z ciałem, tym samym bardzo dobrze tolerowany. Zabieg taki wymaga jednak wcześniejszego pobrania tkanki z innego obszaru ciała.  

Obecnie dostępne sposoby pozwalają powiększyć usta i zachować naturalne efekty. Ponadto stosowane wypełniacze działają na tkanki kondycjonująco. Wchłaniają się stopniowo, jednocześnie oddziałując na stopień nawilżenia i odżywienia warg. Częstym defektem estetycznym są nie tyle wąskie, co pozbawione jędrności, wysuszone wargi. W takich przypadkach odpowiednia ilość wypełniacza pozwala na ogólną poprawę kondycji ust. 

Jeśli zastanawiasz się, jaka metoda powiększania ust będzie dla Ciebie odpowiednia, zapytaj o dostępne możliwości w Klinice Miracki w Łodzi, Warszawie, Katowicach lub Krakowie. 


Share: