Ciekawe

Rower górski – czym powinien się charakteryzować?

Popularne rowery górskie to stały asortyment sklepów z rowerami. Cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem zarówno laików, jak i doświadczonych cyklistów. O to, jak dobrać dobry rower górski oraz czym kierować się podczas zakupu zapytaliśmy doświadczonych w jeździe rowerem sprzedawców ze sklepu rowerowego w Krakowie.

Rodzaje rowerów MTB (Mountain Terrain Bike) – sklep rowerowy Kraków

Jak się okazuje pośród słynnych górali można rozróżnić kilka, odrębnych kategorii przystosowanych do różnego typu jazdy. Należą do nich: rowery driftowe, rowery hardtail, rowery zjazdowe oraz uniwersalne rowery górskie. Rowery driftowe charakteryzują się niezbyt imponującymi rozmiarami, gdyż są przystosowane do wykonywania ewolucji i tricków. Ich cena nie jest zbyt wygórowana. Zupełnie inaczej skonstruowane sąrowery typu hardtail posiadające zdecydowanie większe i cięższe gabaryty. Ich nazwa wzięła się od sztywną ramą pozbawioną tylnej amortyzacji. Dzięki tym zabiegom są to rowery bardzo wytrzymałe, odporne na silne przeciążenia. Kolejna kategoria, czyli rowery zjazdowe, są niewielkie, ciężkie, solidnie zbudowane i wyposażone w mocne hamulce. W zależności od zaawansowania konstrukcji można spotkać rowery zjazdowe o cechach uniwersalnych bądź też typowe rowery zjazdowe dla profesjonalistów.

Jak wybierać rower górski – sklep rowerowy Kraków

Podczas dokonywania zakupu roweru typu MTB dobrze jest rozstrzygnąć podstawową kwestię przeznaczenia roweru. Jeżeli ma on służyć celom rekreacyjnym i być maksymalnie efektywny na różnego typu trasach najlepiej postawić na modele uniwersalne. Warto wiedzieć, że zakup prawdziwego roweru górskiego to wydatek rzędu dwóch lub trzech tysięcy złotych, a tańsze odpowiedniki nie będą spełniały oczekiwań stawianych rowerom MTB. Wraz z ceną wzrasta też jakość wykonania roweru, który musi być przystosowany do jazdy w trudnych, terenowych warunkach. Są to tory przeszkód, leśne podjazdy i zjazdy lub wyboiste ścieżki. Rowery MTB muszą charakteryzować się cięższą i mocno zbudowaną sylwetką. Poza samą ceną warto zwrócić uwagę na markę oraz techniczne parametry jednośladu. Sprzedawcy w krakowskim sklepie z rowerami doradzą, który model będzie nadawał się dla amatora, a który spełni oczekiwania profesjonalisty. Dodatkową uwagę zwróćmy także na hamulce – będące szczególnie ważne podczas jazdy w terenie gdzie można spodziewać się wielu trasowych niespodzianek. Jest to element bezpośrednio odpowiadający za bezpieczeństwo rowerzysty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.

Share:
https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ Hoker do kuchni z oparciem https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/