Ciekawe

Ochronne maty gładkie czy z kolcami?

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko gładkie maty ochronne, ale również nowoczesne maty ze specjalnymi kolcami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowej maty, ale nie mają zielonego pojęcia jaki model wybrać.

Maty gładkie a maty z kolcami

Maty gładkie bez specjalnych wypustek najczęściej wykorzystywane są w pomieszczeniach gdzie występuje podłoga drewniana, ceramiczna lub laminowana. Od spodu maty ochronne pokryte są przeważnie specjalną warstwą poliuretanu, który posiada właściwości antypoślizgowe. Maty z kolcami wykorzystywane są z kolei w pomieszczeniach z wykładzinami dywanowymi albo coraz modniejszymi w naszym kraju wykładzinami podłogowymi. Od spodu maty z wypustkami posiadają charakterystyczne kolce, które uniemożliwiają samodzielne przesuwanie się po podłodze.

Poliwęglanowe maty

Najbardziej wymagający użytkownicy powinny postawić na maty ochronne poliwęglanowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Poliwęglan jak powszechnie wiadomo jest tworzywem sztucznym, ale co najważniejsze jest w 100% bezwonny i nie ma w swoim składzie żadnych toksycznych domieszek. Maty z poliwęglanu mogą być bez żadnego większego problemu wykorzystywane nawet przez alergików. Poliwęglanowe maty ochronne mogą pochwalić się nie tylko doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, ale również odpornością na pęknięcia. Nie można zapominać również i o tym, że maty poliwęglanowe prezentują się bardzo okazale, dlatego też w wielu przypadkach mogą być doskonałą dekoracją mieszkania. Warto wspomnieć także i o tym, że maty z poliwęglanu są prawie 300 razy odporniejsze niż szkło i co najważniejsze są trudno palne.

Maty ochronne na wymiar

W dzisiejszych czasach maty ochronne dostępne są w bardzo wielu rozmiarach i kształtach, dlatego też bez żadnego większego problemu można je dopasować do każdego mieszkania. Problem pojawia się jednak jak potrzebujemy bardzo nietypowych mat. W takim okolicznościach jedynym rozwiązaniem są maty na indywidualne zamówienie. W Polsce można znaleźć bardzo wiele rzetelnych firm, które oferują solidne i wytrzymałe maty ochronne na wymiar w bardzo przystępnej cenie. Warto wspomnieć również i o tym, że niektóre firmy oferują również możliwość wyprodukowana mat ochronnych z indywidualnym logo firmy lub sloganem reklamowym. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które chcą zabezpieczyć podłogę lub wykładzinę w swoim biurze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maximat.pl/

Share: