Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować oryginalne kuchnie?

Kuchnia to przestrzeń, gdzie powinniśmy czuć się wygodnie i komfortowo. Miejsce to nie jest już jedynie przestrzenią do gotowania – nierzadko kuchnia staje się też jadalnią. Jakie rozwiązania wykorzystać, by kuchnia zachwycała? Jakie elementy są obecnie najmodniejsze?

Wykorzystaj dobry projekt

By kuchnie były jak najlepiej dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika, konieczne jest ich odpowiednie zaplanowanie. Zadanie to możemy powierzyć doświadczonemu architektowi lub też podjąć się tworzenia planu samodzielnie (jest to możliwe dzięki bezpłatnym kreatorom online). W obu przypadkach musimy się jednak kuchni przyjrzeć krytycznie i określić, jakie są jej mocne i słabe strony. Jeśli korzystamy z pomocy architekta, z pewnością podpowie on, jakie rozwiązania okażą się najlepsze.

Trwałe materiały – wybieramy meble

Aby wybrane meble kuchenne na długi czasz zachowały doskonały wygląd, konieczne jest wybranie mebli z trwałych materiałów. Wśród najczęściej wykorzystywanych wymienia się meble z płyt MDF i płyt meblowych. Płyty takie mają świetny stosunek jakości do ceny, co pozwala na tworzenie dostępnych cenowo i trwałych kolekcji meblowych. Meble z płyt pokrywane są laminatami, akrylem czy lakierem, co pozwala na nadanie im elegancji, konkretnego stylu.

Wyspa kuchenna – element, który zmienia wnętrza

Wśród jednych z najchętniej wykorzystywanych elementów w dużych kuchniach wymienia się wyspę. Wyspa jest też modnym dodatkiem, który całkowicie zmienia odbiór danej przestrzeni. Wyspa to nic innego jak kilka szafek stojących, połączonych ze sobą. W ich wnętrzu bez trudu znajdzie się dość miejsca na garnki, patelnie, przybory kuchenne. Blat wyspy posłuży zarówno jako przestrzeń robocza, jak i miejsce do podawania śniadań czy popijania kawy. Wystarczy do wyspy dostawić kilka wygodnych stołków.

Share: