Ciekawe

NFT – czego o nim nie wiece?

Blockchain development services doprowadziły do pojawienia się różnych kryptowalut, jak chociażby Ethereum, Uni Swap, itd. Ale technologia blockchain leży również u podstaw NFT, których nie można mylić z kryptowalutami. O co więc w takim razie chodzi? Czas na kilka słów wyjaśnienia.

Ogólnie o NFT

Teraz można obserwować NFT Marketplace Development. Aczkolwiek, należy dodać, że NFT obecne są na rynku już od 2014 roku. Prawdziwy bum na nie można jednak odnotować w dwóch ostatnich latach. Obecnie wykorzystuje się je w różnych miejscach. M.in. na Instagramie. Co nieco na ten temat mógłby powiedzieć znana, polska Youtuberka, czy też Tiktokerka – Martirenti. Nie o niej jednak będzie mowa, ale o tym, że blockchain development pozwolił na pojawienie się NFT – non-fungable token. Tłumacząc na polskie, są to niezamienne tokeny. Aby oddać pełnię wartości pojęcia NFT, warto przywołać tutaj jedną z najpopularniejszych, cyfrowych encyklopedii, która informuje, że jest to “unikatowa, cyfrowa jednostka danych oparta na architekturze blockchain, którą użytkownicy protokołu mogą między sobą handlować, reprezentująca szeroką gamę przedmiotów materialnych i niematerialnych”. 

NFT vs. kryptowaluty

Są takie osoby, które niekiedy stawiają NFT i cyfrowe waluty w jednej linii. Należy wiedzieć, że nie można tego robić. Odpowiedzi na pytanie “dlaczego?”, mogłaby udzielić firma 10clouds, która na co dzień pracuje nad NFT. Najważniejsza różnica to – jak już było wspomniane wyżej – niezmienność tokenów. NFT niczym nie można zamienić. Za to kryptowaluty można jak najbardziej zamieniać i zawsze otrzyma się taką samą wartość. NFT można wykorzystać do zakupu różnego rodzaju wirtualnych dzieła sztuki, wirtualnych nieruchomości, czy też kolekcjonerskich kart sportowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że blockchain software development jak do tej pory nie pozwolił na wygenerowanie ich namacalnej formy. 

Sprzedaż własnych dzieł

Blockchain application development możliwe jest do wykorzystania przez wiele osób. Tak jak NFT przez twórców, którzy w końcu mają okazję do tego, aby sprzedawać swoje dzieła sztuki bez udziału pośredników. Co za tym dalej idzie – można zarobić zdecydowanie większą ilość pieniędzy. Bez domów aukcyjnych, czy też galerii. Wystarczy sprzedać swoje dzieła muzyczne, plastyczne, fotograficzne bezpośrednio konsumentowi. Jak się okazuje – nie brakuje chętnych artystów do tego, aby wykorzystać tego typu sprzedaż swoich dzieł. 

 

Share: