Jeśli stoimy przed wyborem metody budowy domu, z pewnością słyszeliśmy o domu szkieletowym pod klucz. Ten amerykański styl przybył do nas już dawno, jednak dopiero teraz zdobywa dużą popularność. Mimo to, wiele osób wciąż nie wie czym jest, jak się go stawia i co najważniejsze: czym się wyróżnia na tle tradycyjnej formy stawiania domów.

Marzenia zamienione w rzeczywistość

Dom szkieletowy pod klucz opisać można w kilku słowach. Nowoczesny, elegancki, niepowtarzalny. Nic więc dziwnego, że w Ameryce jest tak popularny. Nasze marzenia o wielkim, przytulnym domu w zaledwie 3 miesiące mogą stać się rzeczywistością. Ten niepozorny i niezwykły dom być może kiedyś wpisze się na stałe w polską architekturę.

Dotychczasowe metody budowania domów były nie tylko drogie, co czasochłonne. Nadeszła więc prawdziwa rewolucja. dom szkieletowy pod klucz to idealna propozycja dla wszystkich osób poszukujących względnie taniej i szybciej metody stawiania domów. Jeśli dotąd wahaliśmy się, wybór tej metody pomoże nam się przekonać do budowy.

Technologia zza oceanu, która zmienia tradycyjne budownictwo

Domy szkieletowe pod klucz mogą być stawiane za pomocą dwóch fundamentów: płytkowego albo fundamentowego. Rodzaj zależy od gruntu jak i ukształtowania terenu. Warto znaleźć firmę, która wyceni cały projekt i dokładnie poda nam, ile wyniesie nas budowa naszego domu marzeń.

Szkielet domu składa się z drewnianych płytek, które posiadają różną wysokość i szerokość. Miejsca pomiędzy ścianami są dodatkowo docieplane tak, aby w zimne dni nie dopadły nas żadne przeziębienia spowodowane przeciągami. Ściany wspierane są przez strop wykonany z mocnych, drewnianych belek. Nie ma mowy o jakiejkolwiek nietrwałości!

Kanadyjski domek – jak wygląda jego budowa?

Jeśli konstrukcje ścian zostaną już stworzone, można wybierać metodę ocieplania. Najchętniej stawia się na wełnę mineralną, jednak inne metody, jak np. natryskowa, jest także dobra. Unika się styropianu, który w wypadku domu szkieletowego pod klucz jest zbyt sztywny. Powoduje to, że nie przylega dobrze do wszelkich nierówności. Zastosowanie folii do kolejny ważny punkt, który decyduje o dobrym klimacie naszego wnętrza.

Na zewnątrz – folia wiatroizolacyjna. Wewnątrz z kolei paroizolacyjna. Gdy taka konstrukcja już powstanie, czas na płyty kartonowo-gipsowe bądź boazerię. To od nas zależy, na co postawimy. Od zewnątrz budynek ten wykończyć możemy płytkami klinkierowymi, sidingiem bądź decydując się na jeszcze jedną, dodatkową warstwę ocieplającą jak i tynk dekoracyjny.

Share:
https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ imytolepiej.pl