Zdrowie i Uroda

Odzież przy zmieniających się rozmiarach

Odzież przy zmieniających się rozmiarach

Są osoby, które niemalże całe życie mogłyby przechodzić w jednych jeansach, gdyby tego chciały. Nie chodzi tu oczywiście o jakość materiału, z którego wykonane są spodnie, ale o rozmiar, jaki nosi dana osoba. Nie chudną, nie tyją, właściwie ich waga stoi w miejscu przez dziesięciolecia.
Częstszą sytuacją jest jednak dynamiczność związana z utratą lub przybieraniem kilogramów. Prawie każdego z nas to dotyczy. Takie wahania mogą być spowodowane czynnikami zdrowotnymi albo też powodować różne konsekwencje natury zdrowotnej. Mają jednak również bardziej prozaiczne skutki. Dotyczą one na przykład konieczności wymiany garderoby w razie przybierania na wadze lub utracie kilogramów.

Stan błogosławiony

Jednym z charakterystycznych okresów w życiu kobiety, kiedy niewątpliwie w dość krótkim czasie przybiera ona na wadze jest ciąża. Każdy dodatkowy kilogram nas wtedy raczej cieszy niż irytuje – w końcu świadczą one o rosnącym w nas dziecku. Jednak dość szybko zauważymy, że pewnych ubrań nie możemy założyć z powodu większego brzucha.

To, w co na pewno powinna zainwestować każda ciężarna to biustonosz w większym rozmiarze. Już w pierwszym trymestrze ciąży piersi się powiększają i potrzebują odpowiedniego podtrzymania.
Kupując większą odzież czy bieliznę, zwróćmy też uwagę, aby nie była ona uciskająca. Nasz rosnący brzuch powinien mieć swobodę i nie być niczym przyciskany – na przykład gumą rajstop.

Pamiętajmy jednak, że ciąża trwa niecały rok, więc nie musimy inwestować w bardzo wiele ubrań na tak krótki czas. Po urodzeniu dziecka zapewne powrócimy do starej wagi. Wystarczy więc kilka prostych zestawów, które możemy nosić na co dzień i jakaś elegancka rzecz na specjalną okazję. Przede wszystkim ubrania powinny być naturalne i dawać nam oraz naszemu dziecku pełną swobodę ruchów. Warto zadbać również o ładny wygląd w ciąży. Najłatwiej jest oczywiście założyć rozciągnięty dres i koszulkę męża. Dobrze jest jednak czuć się w tym wyjątkowym czasie naprawdę kobieco – założyć luźną sukienkę czy delikatne ozdoby i podkreślić wyjątkowość swojego stanu.

Odzież po liposukcji

Osoby z dużą otyłością czasem są kierowane przez lekarza na zabieg odsysania tłuszczu, czyli liposukcji. Po takiej operacji będziemy potrzebować nowych ubrań i to nie tylko dlatego, że zmniejszyliśmy rozmiar o kilka w dół. Odzież po liposukcji posiada specjalistyczne systemy uciskowe, dzięki którym rozciągnięta skóra powoli wraca na właściwe miejsce. To bardzo ważne aby zadbać o to po zabiegu. Na pewno poinformuje nas o tym również lekarz. Taką odzież można nabyć w sklepie megamedic.pl

Share:
Industrialna półka typu loft do łazienki zobacz wiecje -sf.org