Zdrowie i Uroda

Rozpraw się z oporną tkanką tłuszczową. Poznaj skuteczne zabiegi wyszczuplające

Mimo szczerych chęci, regularnych treningów i restrykcji dietetycznych, nie możesz pozbyć się „oponki” z brzucha? W tym miejscu często gromadzi się oporna tkanka tłuszczowa, którą bardzo trudno jest usunąć domowymi sposobami. Pomocne mogą okazać się profesjonalne zabiegi wyszczuplające. Poznaj 5 sprawdzonych metod modelowania sylwetki.

Wyszczuplający endomasaż

Skuteczne modelowanie sylwetki wymaga kompleksowego podejścia. Dlatego warto oprócz domowych sposobów na cellulit i fałdki tłuszczyku, sięgnąć po profesjonalne zabiegi. Endomasaż to dobry sposób na pobudzenie wewnętrznych procesów organizmu, prowadzących do redukcji obrzęków i nadmiaru wody oraz poprawienia kondycji skóry. Terapia proponowana przez specjalistów z Kliniki La Perla SPA Rzeszów składa się z połączenia kilku technik: masażu, podgrzewania i próżniowego zasysania skóry oraz naświetlania lampą LED. Zabieg ten wykonuje się w seriach – 10, 15 lub 20 powtórzeń.

Modelowanie sylwetki za pomocą pola magnetycznego

Najlepsze, co możesz zrobić dla zdrowia i kondycji fizycznej swojego ciała, to codzienny ruch. Działanie treningów możesz jednak dodatkowo wzmocnić zabiegami wykorzystującymi pole magnetyczne. Terapia polega na stymulacji elektromagnetycznej wybranych obszarów ciała. Jej działanie przypomina trening, jaki możemy wykonać na siłowni, ale jest od niego znacznie intensywniejsza. W ciągu jednej sesji mięśnie wykonują nawet 20 tysięcy skurczów. Dzięki temu możliwa jest skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej oraz rzeźbienie ciała w krótszym czasie niż podczas tradycyjnych ćwiczeń.

Ultradźwiękowa redukcja komórek tłuszczowych

Jedną z najpopularniejszych w medycynie estetycznej technologii są ultradźwięki. Wykorzystuje się je zarówno do napinania skóry, jak i do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Prawdziwym hitem jest najnowsza technologia HIFU – ultradźwięki są w stanie wnikać na duże głębokości, docierając aż do powięzi mięśniowej. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo w ciągu kilkunastu tygodni. Ultradźwięki niszczą komórki tłuszczowe, które następnie są samodzielnie usuwane przez organizm. Dodatkowo wpływają na zwiększenie wytwarzania kolagenu i obkurczenie skóry. Zaletą tego zabiegu jest to, że w wielu przypadkach wystarcza jedna sesja na dany obszar ciała, aby uzyskać długotrwałe efekty.

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia to zabieg iniekcyjny, który polega na wprowadzeniu pod skórę niewielkich ilości dwutlenku węgla. Działanie terapii opiera się na poprawie mikrokrążenia w tkance, dzięki czemu zostaje ona dobrze dotleniona i odżywiona. Efekty zabiegu to: poprawa kondycji skóry, redukcja cellulitu oraz wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia znalazła również zastosowanie w leczeniu blizn i rozstępów. Oczekiwane rezultaty pojawiają się w ciągu 2-6 miesięcy po wykonaniu serii zabiegów.

Lipoliza iniekcyjna na oporny tłuszczyk

Zastanawiasz się, czy można pozbyć się znacznych depozytów tkanki tłuszczowej, nie korzystając z zabiegu liposukcji? Jest na to kilka sposobów, a jednym z nich jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę substancji o działaniu lipolitycznym (fosfatydylocholiny). Efektem jest rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które transportowane są do wątroby i stopniowo usuwane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna to sposób na zmniejszenie obwodów ciała o kilka centymetrów oraz redukcję pomarańczowej skórki.

Tego rodzaju zabiegi oferowane są przez najlepsze kliniki medycyny estetycznej – kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Share: