Dom i Wnętrze

Materac dla dziecka – co wybrać?

Jak zapewnić naszemu dziecku zdrowy i bezpieczny sen? Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrany materac, który będzie wspierał barki, biodra, zapewni odpowiednią pozycję dla kręgosłupa. Nowoczesne materace dziecięce zachwycą nas nie tylko jakością wykonania, ale też doskonałymi parametrami technicznymi. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę podczas kupna takiego produktu?

W poszukiwaniu idealnego materaca

Współcześnie materace dziecięce są bardzo zbliżone do materaców dla osób dorosłych. Wśród najczęściej stosowanych technologii są oczywiście różnorodne pianki. Materac 140×70 piankowy to rozwiązanie, które nie tylko zapewni dziecku komfortowy wypoczynek, ale też nie ogołoci naszego portfela. Wśród najczęściej stosowanych pianek wymienia się piankę materacową – odznacza się ona wysoką odpornością na odkształcenia, ugniatanie. Jej jednolita struktura zapewnia stabilne podparcie dla ciała, a liczne kanaliki wewnątrz pozwolą na swobodną cyrkulację powietrza.

Materace kieszeniowe dla najmłodszych

Wśród chętniej kupowanych materaców o wymiarach 140×70 często wymienia się materace kieszeniowe. Ich rdzeń tworzą sprężyny kieszeniowe, nie połączone ze sobą i pracujące niezależnie od siebie, wyłącznie w miejscu nacisku. Takie materace doskonale sprawdzają się w przypadku dzieci. Każda sprężyna zamknięta jest w materiałowej kieszonce, co znacząco wygłusza ich dźwięk podczas pracy. Materace kieszeniowe uzupełniane są poprzez zastosowanie klasycznych pianek materacowych o karbowanej powierzchni. Taka struktura sprzyja lepszej cyrkulacji powietrza, jak również sprawia, że ciało jest delikatnie masowane.

W materacach dziecięcych stosowane są również maty kokosowe – ich zadaniem jest delikatne usztywnienie struktury materaca bez utraty jego elastyczności. Włókna kokosowe posiadają właściwości higroskopijne, co przekłada się na wychwytywanie cząsteczek wilgoci.

 

Share: