Ciekawe

Nie leasing chłodni, a wynajem samochodu specjalistycznego!

Inwestycja w pojazdy specjalistyczne jest bardzo droga. To kupa pieniędzy na starcie, ale również częstsze przeglądy techniczne, kosztowne naprawy usterek czy wysokie ubezpieczenia, które musi opłacać przedsiębiorca. A co gdyby to wszystko zawierało się w jednej, skondensowanej, niezmiennej racie? To może być prawda! Dlatego warto wybrać nie leasing chłodni, a wynajem takiego pojazdu specjalistycznego, który będzie spełniał swoją powierzoną rolę w danej firmie.

 

Samochód typu chłodnia – charakterystyka i warunki wynajmu

 

Zadaniem samochodu typu chłodnia czy też izoterma jest transportowanie towaru, który jest wrażliwy na zmiany temperatur i musi być przetrzymywany tylko w jednej, często niskiej temperaturze. Dlatego pojazd ten nazywany jest chłodnią. Za jego pomocą można przewozić drogocenne medykamenty, ale również mrożone pożywienie. Niestety utrzymanie takiego samochodu na własność jest bardzo kosztowne. W przypadku opcji leasingu również trzeba włożyć w niego wkład własny i utrzymywać słono opłacane ubezpieczenie.

 

Sprawdzona opcja wynajmu samochodu typu chłodnia gwarantuje użytkownikowi pewność co do opłacania comiesięcznych rat za dany pojazd. Okres finansowania jest rozłożony na tyle rat na ile miesięcy dany przedsiębiorca chce wypożyczyć ten pojazd specjalistyczny. Opcja wynajmu jest bardzo wygodna – nawet w przypadku usterek czy awarii nie dość, że zostaną one naprawione przez firmę wynajmującą to jeszcze często ubezpieczyciel zagwarantuje samochód zastępczy. Dzięki niemu firma bez przestojów będzie mogła wykonywać kolejne zlecenia nawet w najtrudniejszych sytuacjach!

 

Podsumowanie

 

Jak widać warto postawić na nie leasing chłodni, a wynajem takiego pojazdu, który będzie regularnie przynosił korzyści dla danej firmy przewozowej. Kupno takiego pojazdu na własność jest bardzo ryzykowne dlatego większość przedsiębiorców decyduje się właśnie na kompleksową usługę wynajmu chłodni u sprawdzonego najemcy, który ma dobre opinie.

Share: